Sākums » Farmācija » VM valsts sekretāre: Ir cerība pirmās 6000 vakcīnas pret Covid-19 saņemt līdz Ziemassvētkiem
VM valsts sekretāre: Ir cerība pirmās 6000 vakcīnas pret Covid-19 saņemt līdz Ziemassvētkiem

VM valsts sekretāre: Ir cerība pirmās 6000 vakcīnas pret Covid-19 saņemt līdz Ziemassvētkiem

Pastāv cerība pirmās vakcīnas pret Covid-19 saņemt jau līdz Ziemassvētkiem vai nākamā gada sākumā, Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” atklāja Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško.

Viņa sacīja, ka plānots sākumā saņemt 6000 vakcīnu, kas tiks izmantotas tieši mediķu vakcinēšanai. “Tas ir pietiekami,” pauda valsts sekretāre, piebilstot, ka patlaban “mēs ļoti gatavojamies – iepirkumi ir procesā”.

Tiekot risināti arī loģistikas jautājumi – iepirkta gan pārvadāšanas loģistika, gan aukstuma ķēdes. Vienlaikus esot apzinātas visas vietas, kur vakcināciju veiks, un personāls, kurš to veiks. Pēc VM pārstāves sacītā, vakcinācija varētu notikt arī uz vietas slimnīcās, iesaistot tās nodrošināšanā arī slimnīcās personālu.

Viņa arī teica, ka pašreiz tiek risināt jautājums par “mobilo vakcināciju”. “Pilnīgi noteikti pie tik lielas vakcinācijas, kā tas tiek plānots, no savas puses redzam, ka ir objektīvi, ja kaut kādā mirklī mēs brauksim uz darba kolektīviem,” viņa teica, piebilstot, ka arī uz sociālās aprūpes centriem būtu jābrauc klātienē.

Vienlaikus tiek meklētas arī saldētavas, tomēr šo jautājumu risināt būšot vieglāk, jo, kā norādīja Mūrmane-Umbraško, Valsts asinsdonoru centram jau ir saldētavas, kas spēj nodrošināt ļoti zemu temperatūru. “Mēs esam apzinājuši, ka Latvijā šāda apjoma vakcīnas, pat ja tās piegādātu vienā dienā, būtu iespējams uzglabāt,” atklāja VM valsts sekretāre.

Tāpat viņa atzīmēja, ka Latvijā jau ir vakcinācijas kabineti, tādējādi paredzēts izmantot arī tos. “Patlaban pērkam, kas šīs vakcīnas izvadās – tas ir visbūtiskākais -, jo atsevišķām vakcīnām ir augstas drošības prasības,” pauda Mūrmane-Umbraško.

Jau ziņots, ka Eiropas Zāļu aģentūra (EMA) šonedēļ saņēma divus pieteikumus reģistrēt vakcīnas pret Covid-19 – no uzņēmumiem “BioNTech” un “Pfizer”, kā arī farmācijas kompānijas “Moderna”.

Rekomendāciju par “BioNTech” un “Pfizer” izstrādāto vakcīnu EMA plāno sniegt līdz 29.decembrim, savukārt par “Moderna” vakcīnu – līdz 12.janvārim. Ja tiks secināts, ka šīs vakcīnas ir efektīvas, kvalitatīvas un drošas, EMA rekomendēs Eiropas Komisijai tās apstiprināt jeb reģistrēt. Tiklīdz vakcīnu reģistrēs Eiropas Savienībā (ES), iespējami īsā laikā – no dažām nedēļām līdz dažiem mēnešiem – tā būs pieejama vienlaikus vienādos apjomos visās ES dalībvalstīs.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.