Sākums » Farmācija » Zāļu apgrozījums aprīlī – par 6% mazāks nekā martā
Zāļu apgrozījums aprīlī – par 6% mazāks nekā martā

Zāļu apgrozījums aprīlī – par 6% mazāks nekā martā

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka 2021. gada aprīlī zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas 3,75 miljonus zāļu iepakojumu par 34,37 miljoniem eiro (bez PVN). Naudas izteiksmē tas ir par 6% mazāk nekā šī gada martā un par 16% vairāk nekā 2020. gada aprīlī. Vispārēja tipa aptiekām aprīlī tika pārdoti 3,42 miljoni zāļu iepakojumu 29,42 miljonu eiro vērtībā.

Ārpus Latvijas pārdotas 461 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistrā iekļautas zāles, tai skaitā 235 kompensējamo zāļu sarakstā iekļautas zāles, par 6,72 miljoniem eiro, kas ir par 5% mazāk nekā šī gada martā.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu aprīlī bija  9.16 eiro, savukārt mediānas cena – 5,28 eiro bez PVN (Latvijas Zāļu reģistrā iekļautām zālēm – 5,12 eiro, nereģistrētām zālēm 13.77 eiro).

Zāļu ražotāji un to pārstāvji aprīlī zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 20 zālēm, bet cenas samazinājums deklarēts 46 zālēm. Par iemeslu cenu pieaugumam reģistrācijas apliecību īpašnieki galvenokārt minējuši izejvielu cenu kāpumu un loģistikas izdevumu sadārdzināšanos.

Dati apkopoti no 85 licencētām zāļu lieltirgotavām, kas darbojās Latvijā. Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā netika ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apjomiem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.