Sākums » Farmācija » Zāļu lieltirgotavu realizācijas apjoms februārī – par 3% mazāks nekā janvārī
Zāļu lieltirgotavu realizācijas apjoms februārī – par 3% mazāks nekā janvārī

Zāļu lieltirgotavu realizācijas apjoms februārī – par 3% mazāks nekā janvārī

Zāļu lieltirgotavas šogad februārī Latvijā realizējušas zāles 30,62 miljonu eiro apmērā ar pievienotās vērtības nodokli (PVN), kas ir par 6,5% mazāk nekā 2020. gada attiecīgajā periodā, liecina Zāļu valsts aģentūras dati. Savukārt salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi – janvāri – zāļu realizācijas apmērs sarucis par 3%.

2021.gada februārī zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas kopumā 3,41 miljonu medikamentu iepakojumu.

Zāļu valsts aģentūras dati arī liecina, ka vispārēja tipa aptiekām februārī pārdoti 3,08 miljoni medikamentu iepakojumu 26,46 miljonu eiro vērtībā.

Ārpus Latvijas februārī pārdoti 428 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistra medikamenti par 5,63 miljoniem eiro, kas ir par 0,2% mazāk nekā janvārī, tostarp 227 kompensējamo zāļu saraksta medikamenti.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu februārī bija 8,99 eiro, savukārt mediānas cena bija 5,2 eiro bez PVN, tostarp Latvijas Zāļu reģistrā iekļautām zālēm – 5,03 eiro, bet nereģistrētām zālēm – 12,89 eiro.

Zāļu ražotāji un to pārstāvji februārī zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 33 zālēm, bet cenas samazinājums deklarēts 35 zālēm. Par iemeslu cenu pieaugumam reģistrācijas apliecību īpašnieki galvenokārt minējuši ražošanas izmaksu paaugstinājumu un izejvielu cenu kāpumu.

Dati apkopoti no 88 licencētām zāļu lieltirgotavām, kas darbojās Latvijā. Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā nav ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apmēriem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu.

Statistika: https://infogram.com/zalu-lieltirgotavu-kopejais-zalu-realizacijas-apgrozijums-1g0q3pl0e006p1g?live

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.