Sākums » Farmācija » Zāļu patēriņš aprīlī Latvijā
Zāļu patēriņš aprīlī Latvijā

Zāļu patēriņš aprīlī Latvijā

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka 2023. gada aprīlī zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas 3,81 mlj zāļu iepakojumu par 41,35 mlj eiro (bez PVN). Naudas izteiksmē tas ir par 7% mazāk nekā šī gada martā un par 9% vairāk nekā 2022. gada aprīlī. Vispārēja tipa aptiekām aprīlī tika pārdoti 3,40 mlj zāļu iepakojumu 34,71 mlj eiro vērtībā.

Ārpus Latvijas pārdotas 387 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistrā iekļautas zāles, tai skaitā 212 kompensējamo zāļu sarakstā iekļautas zāles, par 5,97 mlj eiro, kas ir par 30% mazāk nekā šī gada martā.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu aprīlī bija 10,85 eiro, savukārt cenas mediāna – 6,13 eiro bez PVN (Latvijas Zāļu reģistrā iekļautām zālēm – 5,90 eiro, nereģistrētām zālēm 12,98 eiro).

Zāļu ražotāji un to pārstāvji aprīlī zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 106 zālēm, bet cenas samazinājums deklarēts 50 zālēm. Par iemeslu cenu pieaugumam reģistrācijas apliecību īpašnieki galvenokārt minējuši ražošanas izmaksu pieaugumu. Informāciju par konkrētiem produktiem, kam aprīlī cena palielināta, iespējams var skatīt ZVA mājaslapā.

Dati apkopoti par 81 licencētu zāļu lieltirgotavu, kas darbojas Latvijā.

Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā netika ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apjomiem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu.

Avots: ZVA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*