Sākums » Farmācija » ZVA aicina ārstniecības iestādes un slēgta tipa aptiekas piedalīties seminārā par elektronisku zāļu lietošanas instrukciju izmantošanu
ZVA aicina ārstniecības iestādes un slēgta tipa aptiekas piedalīties seminārā par elektronisku zāļu lietošanas instrukciju izmantošanu

ZVA aicina ārstniecības iestādes un slēgta tipa aptiekas piedalīties seminārā par elektronisku zāļu lietošanas instrukciju izmantošanu

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) sadarbībā ar Lietuvas un Igaunijas zāļu aģentūrām īsteno pilotprojektu par elektronisku zāļu lietošanas instrukciju izmantošanu ārstniecības iestādēs. Šī projekta mērķis ir izvērtēt, vai  elektronisko lietošanas instrukciju izmantošana nodrošina zāļu drošu lietošanu un vai to izmantošana varētu uzlabot ārstniecības iestādēs lietojamo zāļu pieejamību.

Projektā  paredzēts iekļaut zāles, kuras lietojamas tikai ārstniecības iestādēs un kuras drīkst ievadīt tikai veselības aprūpes speciālisti. Projekta norises laikā ārstniecības iestādēs lietojamām zālēm iepakojumā nebūs pievienota drukāta lietošanas instrukcija, bet informācija par to lietošanu būs pieejama tikai elektroniski Zāļu valsts aģentūras tīmekļvietnē www.zva.gov.lv  esošajā Zāļu reģistrā.

ZVA aicina ārstniecības iestādes un slēgta tipa aptiekas, kā arī reģistrācijas apliecības īpašniekus un zāļu lieltirgotavu pārstāvjus piedalīties tiešsaistes seminārā šī gada 20. decembrī plkst. 9.00-10.00, lai iepazīstinātu ar pilotprojektu par elektronisku zāļu lietošanas instrukciju izmantošanu ārstniecības iestādēs.  Ikvienam semināra dalībniekam būs arī iespēja uzdot jautājumus par šī pilotprojekta ieviešanu, kas notiks no 2022. gada 1. janvāra.

Plānots, ka pilotprojektā ietvertās zāles varēs izplatīt visās Baltijas valstīs bez papīra lietošanas instrukcijas, sākot no 2022. gada 1. janvāra. Pilotprojekts norisināsies divus gadus un zāļu saraksts var tikt papildināts atbilstoši iesniegumiem. Vairāk informācijas aicinām skatīt zemāk.

Semināra norises vieta: attālināti Microsoft Teams. Lai pieslēgtos semināram, lūdzam klikšķināt šeit:

Svarīgi! 

ZVA aicina pirms tam pārliecināties, vai datorā vai telefonā ir instalēts Microsoft Teams, lai varētu pieslēgties šim semināram.

Lai sniegtu informāciju par seminārā aplūkotajiem tematiem klientiem, kuri šo semināru neapmeklēs, tiks veikts audioieraksts. Šis audioieraksts var tikt publicēts.

Jautājumu gadījumā var sazināties ar ZVA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāju Ditu Okmani,

e-pasts, dita.okmane@zva.gov.lv, tālr. 25400181.

Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par elektronisko zāļu lietošanas instrukciju pilotprojektu aplūkojami šeit.

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.