Sākums » Farmācija » ZVA informē par gripas vakcīnu pieejamību

ZVA informē par gripas vakcīnu pieejamību

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka saskaņā ar zāļu lieltirgotavas AS “Recipe Plus” sniegtajiem datiem Latvijas aptiekām un ārstniecības iestādēm 2020. gada 8. decembrī ir piegādāti 2767 iepakojumi pretgripas vakcīnu “Influvac Tetra suspensija injekcijām pilnšļircē”.

Pretgripas vakcīnas piegādātas šādām aptiekām un ārstniecības iestādēm – pieejams šeit (Excel).

ZVA atgādina, ka vakcīnu skaits katru dienu ir mainīgs un pacienti zāles var iegādāties aptiekās, konsultējoties ar ārstu vai farmaceitu, kā arī vakcinēties ārstniecības iestādēs. Iesakām iedzīvotājiem pirms došanās uz aptieku izmantot Zāļu valsts aģentūras tīmekļa vietnē pieejamo Aptieku karti – šeit, lai noskaidrotu sev tuvumā esošo aptieku, piezvanīt aptiekai un uzzināt, vai tajā ir pieejamas pretgripas vakcīnas un, ja tās nav pieejamas – noskaidrot, vai un kad aptieka tās var pacientam sagādāt.

Vienlaikus ZVA vēlas atgādināt, ka vakcinēšanās ir tikai viens no pasākumiem, kas samazina risku saslimšanai ar gripu. Slimību profilakses un kontroles centrs norāda, ka nevajadzētu aizmirst arī par biežu roku mazgāšanu, pilnvēŗtīgu uzturu, fiziskām aktivitātēm un distancēšanos (2 metru distances ievērošanu no apkārtējiem cilvēkiem), kas arī ir būtiski cīņā ar infekciju slimībām!

 

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.