Sākums » Farmācija » ZVA noraida pārmetumus par Henkuzena rīcību vakcīnu iepirkuma lietā
ZVA noraida pārmetumus par Henkuzena rīcību vakcīnu iepirkuma lietā
Foto: no ZVA arhīva.

ZVA noraida pārmetumus par Henkuzena rīcību vakcīnu iepirkuma lietā

Ministru kabineta 2020.gada 22.decembra sanāksmē tika norādīts, ka nepieciešams precizēt informāciju par „Pfizer/BioNTech” vakcīnu papildu devu daudzumu – tā norāda Zāļu valsts aģentūra (ZVA), atsaucoties uz Veselības ministrijas šodien pieņemto lēmumu par disciplinārlietas uzsākšanu pret ZVA direktoru Svenu Henkuzenu.

Ar veselības ministres Ilzes Viņķeles rīkojumu 2020.gada 2.decembrī tika izveidota darba grupa sabiedrības vakcinācijai pret Covid-19, kurai tika uzdots izstrādāt visu potenciālo vakcīnu pret Covid-19 loģistikas plānošanas procedūru, kā arī procedūru vakcinācijas fakta reģistrācijai un ziņošanai par nevēlamiem notikumiem pēc vakcinācijas. Darba grupa minētos uzdevumus veica atbildīgi, atbilstoši norādītajam deleģējumam un atbilstoši tajā brīdī pieejamajai ticamai un objektīvai informācijai.

2020. gada nogalē ZVA direktors piedalījās atsevišķās Ministru kabineta sanāksmēs, kurās tika izskatīta Veselības ministrijas Covid-19 vakcinācijas stratēģija, un prezentēja visu iestāžu (Nacionālā veselības dienesta, Veselības ministrijas, ZVA un Slimību profilakses un kontroles centra) viedokli un to kompetencē esošus jautājumus.

ZVA paziņojumā presei norāda, ka aģentūras direktors sniedza sabiedrības vakcinācijas pret Covid-19 darba grupas sagatavoto informāciju un pārstāvēja tās viedokli, kā arī pēc savas iniciatīvas papildus sniedza informāciju, cik tālu tā bija zināma un pieejama, tajā skaitā norādot, kur tā ir jāprecizē. 2020.gada 22.deccembra Ministru kabineta sanāksmē, kurā kā papildu jautājums tika skatīta vakcīnu papildu devu iegāde, tika norādīts, ka informācija par maksimālo pieejamo skaitu ir jāprecizē. Ministru kabinets neuzdeva precizēt informāciju par pieejamo „BioNTech/Pfizer” vakcīnu devu skaitu, bet tā vietā pieņēma lēmumu par ne vairāk kā 100 tūkstošu devu iegādi. Papildus ZVA norāda, ka šajā Ministru kabineta sanāksmē piedalījās arī Veselības ministrijas amatpersonas, kurām arī bija tā pati informācija par pieejamo vakcīnu devu skaitu, līdz ar to tām bija iespēja un pienākums precizēt Ministru kabinetā izsāknējošo informāciju.

ZVA norāda, ka ne tās funkcijās, ne direktora amata aprakstā, kā arī nevienā Veselības ministrijas izdotajā rīkojumā ZVA direktoram vai iestādei nav uzdots veikt Covid-19 vakcīnu vai citu zāļu iepirkumus. ZVA funkcijās neietilpst centralizēta zāļu iepirkšana. Savukārt Nacionālā veselības dienesta funkcijās ietilpst organizēt un veikt normatīvajos aktos paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču valsts centralizētos iepirkumus veselības aprūpes jomā.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.