Sākums » Farmācija » ZVA precizē informāciju par zāļu lieltirgotavu apgrozījumu pērn
ZVA precizē informāciju par zāļu lieltirgotavu apgrozījumu pērn

ZVA precizē informāciju par zāļu lieltirgotavu apgrozījumu pērn

Pēc lieltirgotavas labotā pārskata Zāļu valsts aģentūra (ZVA) precizējusi informāciju par lieltirgotavu kopējo realizācijas apgrozījumu 2015. gadā. Informācija precizēta 2016. gada 8. martā, pamatojoties uz SIA “Astra Logistic Ltd.” zāļu lieltirgotavas 7. martā iesniegto laboto pārskatu par zāļu lieltirgotavas darbību 2015.gadā.

Līdz ar to ZVA apkopotie jaunie dati par lieltirgotavu darbību liecina, ka 2015. gadā zāļu lieltirgotavas realizējušas preces (zāles, medicīniskās ierīces, uztura bagātinātāji, higiēnas preces, kosmētiskie līdzekļi u.c. preces) Latvijā un ārvalstīs par kopējo summu 725,01 miljoni eiro (visas summas norādītas eiro bez PVN), kas, salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, pieaugusi par 4%. Salīdzinot ar 2014. gadu, pieaudzis ir arī kopējais zāļu lieltirgotavu apgrozījums Latvijā (par 3%) un ārpus Latvijas realizētais preču apjoms eiro (par 5%). Savukārt realizēto medikamentu apgrozījums 2015. gadā pieaudzis par 5%.

Lielāko preču daļu – 70% (507,73 miljoni eiro) – lieltirgotavas realizējušas vietējā tirgū. 30% produkcijas lieltirgotavas pārdeva ārpus Latvijas par kopējo summu 217,28 miljoni eiro.

Lieltirgotavu grafiks

* Zāles, medicīniskās ierīces, uztura bagātinātāji, higiēnas preces, kosmētiskie līdzekļi u.c. preces.

Vadošās lieltirgotavas pēc kopējā apgrozījuma un medikamentu realizācijas 2015. gadā bija AS “Recipe Plus”, SIA “Tamro” un SIA “Magnum Medical” zāļu lieltirgotava.

Papildu informāciju par zāļu lieltirgotavu apgrozījuma datiem meklējiet Zāļu valsts aģentūras mājaslapā www.zva.gov.lv sadaļā Pakalpojumi> Zāļu ievešana un izplatīšana> Statistika> 2015. gads

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.