Sākums » Farmācija » ZVA sniedz sabiedrībai skaidrojumu par nereģistrētām zālēm
ZVA sniedz sabiedrībai skaidrojumu par nereģistrētām zālēm

ZVA sniedz sabiedrībai skaidrojumu par nereģistrētām zālēm

Lai skaidrotu Latvijas pacientiem, kā rīkoties situācijās, ja ārsts ir parakstījis Latvijas Zāļu reģistrā neiekļautas jeb nereģistrētas zāles, Zāļu valsts aģentūra (ZVA) sagatavojusi jaunu infografiku par šo zāļu iegādi un lietošanu “Nereģistrētās zāles: kas jāzina pacientam?”.

Avots: ZVA.

Lai gan Latvijas Zāļu reģistrā ir pieejams plašs zāļu klāsts (tajā ir 4363 zāles), ārsts ir tiesīgs parakstīt pacientiem arī Latvijā nereģistrētas zāles tādos specifiskos gadījumos, ja Latvijas Zāļu reģistrā iekļautos medikamentus konkrēta pacienta ārstēšanas nodrošināšanai nevar izmantot. Šādu nereģistrētu zāļu ievešana no ārvalstīm Latvijā tiek stingri regulēta, un atbildību par šo zāļu parakstīšanu uzņemas ārsts, informējot arī pacientus par pareizu zāļu lietošanu, norāda ZVA.

Galvenais infografikas vēstījums – nereģistrētas zāles ir likumīgs zāļu iegādes veids un pacientiem ir tiesības ar ārsta izrakstītu recepti doties uz jebkuru aptieku un pasūtīt tajā nepieciešamās zāles.

ZVA vērš uzmanību, ka nereģistrētu zāļu cena var būt krietni lielāka par reģistrētu zāļu cenu, tādēļ būtiski pirms konkrēta medikamenta iegādes jautāt farmaceitam aptiekā par tā iespējamo cenu un arī salīdzināt zāļu cenu dažādās Latvijas aptiekās.

Vienlaikus ZVA informē, ka Latvijas Zāļu reģistrā iekļautās zāles ikviens pacients var aplūkot ZVA mājaslapā esošā Reģistrā: www.zva.gov.lv >Reģistrs, rakstot meklēšanas laukā pilnu vai nepilnu zāļu vai aktīvās vielas nosaukumu (piemēram, paracetamol). Reģistrā ir pieejamas arī zāļu lietošanas instrukcijas, kā arī iespējams aplūkot maksimāli pieļaujamo zāļu cenu aptiekā, informē aģentūra.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.