Sākums » Farmācija » ZVA ziņo par K vitamīnu saturošo zāļu iegādes iespējām

ZVA ziņo par K vitamīnu saturošo zāļu iegādes iespējām

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) atgādina, ka kopš šī gada pavasara reģistrācijas apliecības īpašnieka lēmuma dēļ Latvijas Zāļu reģistrā vairs nav iekļautas un tirgū nav pieejamas K vitamīnu (menadions, fitomenadions) saturošas zāles. Līdz ar to ZVA informē par likumīgām šo zāļu iegādes iespējām.

Pacientam, kuram ārstniecības procesa nodrošināšanai nepieciešamas K vitamīnu saturošas zāles, ārsts var izrakstīt recepti Latvijā nereģistrētām, bet ārvalstīs reģistrētām un pieejamām zālēm, vai recepti aptiekā pagatavojamām zālēm.

Lai pacients varētu saņemt izrakstītās zāles, tam ar ārsta izrakstīto recepti ir jāvēršas aptiekā zāļu pasūtīšanai, precizējot paredzamo piegādes laiku un zāļu cenu.

Ņemot vērā to, ka K vitamīnu (fitomenadions) saturošas zāles atbilst Nacionālā veselības dienesta noteiktajam slimnīcās lietojamo zāļu sarakstam un kuras nepieciešamas no valsts budžeta apmaksāto stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanai, ZVA citu starpā ir izsniegusi arī atļauju ar derīguma termiņu – viens gads, kas ļauj plānot un savlaicīgi nodrošināt zāļu krājumus un nekavējoties piegādāt zāles ārstniecības iestādēm, slēgta tipa un vispārēja tipa aptiekām pēc pieprasījuma. Aģentūra nekavējoties izsniedz atļaujas pēc pamatota iesnieguma saņemšanas un normatīvajos aktos noteiktās informācijas izvērtēšanas.

Papildus ZVA informē, ka kopējie K vitamīna krājumi Latvijas zāļu lieltirgotavās atbilst ierastajam zāļu pieprasījumam Latvijā un tās var tikt piegādātas jebkurā aptiekā Latvijas teritorijā pēc atbilstoša pieprasījuma saņemšanas. Ņemot vērā iepriekš minēto, ZVA aicina aptiekas laikus pasūtīt zāļu lieltirgotavā vai nodrošināt krājumā K vitamīnu (fitomenadions) saturošās zāles, lai pacientiem tās būtu pieejamas nekavējoties.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.