Sākums » Farmācija » 25. septembris – Pasaules farmaceitu diena
25. septembris – Pasaules farmaceitu diena

25. septembris – Pasaules farmaceitu diena

Kā pirms vairākiem gadiem Turcijā, Stambulā lēma Pasaules farmaceitu federācijas (FIP) kongress, 25. septembris ik gadu visā pasaulē atzīmējams kā Pasaules farmaceitu diena.

Šajā dienā FIP aicina visus pasaules farmaceitus organizēt aktivitātes, kas veicina farmaceita profesijas prestiža celšanu un parāda farmaceita nozīmīgo lomu iedzīvotāju veselības uzlabošanā visā pasaulē. FIP rosina farmaceitus aktīvi iesaistīties šīs dienas atzīmēšanā un popularizēšanā. Šī gada Pasaules farmaceitu dienas tēma ir “Pieejams farmaceits – pieejama veselība”.

Jau vairākus gadus FIP paudis, ka medikamentu pieejamība ir problēma daudzviet visā pasaulē un farmaceitam kā zāļu apgādes ķēdes sastāvdaļai ir nozīmīga loma zāļu pieejamības uzlabošanā. Tomēr zāļu pieejamība vien bez augsti kvalificēta veselības aprūpes speciālista klātbūtnes nesniedz automātisku veselības uzlabojumu.

2012. gadā veikts pētījums liecina, ka ik gadu visā pasaulē varētu ietaupīt 500 miljardus ASV dolāru, lietojot zāles racionāli, ja pienācīgi atzītu un efektīvi izmantotu farmaceita darbu atbildīgas zāļu lietošanas veicināšanā. Ideāla kombinācija šajā jomā ir zāļu pieejamība un farmaceita konsultācija.

2010. gadā veiktā pētījumā konstatēts, ka 13% apmeklējumu atvērta tipa aptiekās noslēgušies tikai ar farmaceita padoma sniegšanu (nepārdodot nevienu produktu). Tas liecina, ka farmaceits ir pieejamākais un uzticamākais veselības aprūpes profesionālis daudzās valstīs visā pasaulē.

FIP aicina svinēt savas profesijas dienu arī šajā septembrī un izmantot to, lai parādītu sabiedrībai to nozīmīgo darbu, ko farmaceits iegulda veselības uzlabošanā visā pasaulē.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.