Sākums » Farmācija » Aprīlī zāļu lieltirgotavu realizācijas apjoms – par 8,6% lielāks nekā pērn šai laikā
Aprīlī zāļu lieltirgotavu realizācijas apjoms – par 8,6% lielāks nekā pērn šai laikā

Aprīlī zāļu lieltirgotavu realizācijas apjoms – par 8,6% lielāks nekā pērn šai laikā

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka 2022. gada aprīlī zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas 3,97 miljonus zāļu iepakojumu par 37,82 miljoniem eiro (bez PVN). Naudas izteiksmē tas ir par 10,72% mazāk nekā šī gada martā un par 8,67% vairāk nekā 2021. gada aprīlī. Vispārēja tipa aptiekām aprīlī tika pārdoti 3,65 miljoni zāļu iepakojumu 32,87 miljonu eiro vērtībā.

Ārpus Latvijas pārdotas 482 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistrā iekļautas zāles, tai skaitā 254 kompensējamo zāļu sarakstā iekļautas zāles, par 6,27 miljoniem eiro, kas ir par 26,81% mazāk nekā šī gada martā.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu aprīlī bija  9,53 eiro, savukārt mediānas cena – 5,31 eiro bez PVN (Latvijas Zāļu reģistrā iekļautām zālēm – 5,19 eiro, nereģistrētām zālēm 13,93 eiro).

Zāļu ražotāji un to pārstāvji aprīlī zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 156 zālēm, bet cenas samazinājums deklarēts 48 zālēm. Par iemeslu cenu pieaugumam reģistrācijas apliecību īpašnieki galvenokārt minējuši ražošanas izmaksu pieaugumu.

Dati apkopoti no 82 licencētām zāļu lieltirgotavām, kas darbojās Latvijā. Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā netika ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apjomiem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.