Sākums » Jaunākie raksti » 5,7 miljonus eiro piešķir jaunām onkoloģijas iekārtām
5,7 miljonus eiro piešķir jaunām onkoloģijas iekārtām

5,7 miljonus eiro piešķir jaunām onkoloģijas iekārtām

Trešdien, 19. septembrī, Saeimā tika apstiprināts Veselības ministrijas (VM) priekšlikums piešķirt finansējumu jaunu iekārtu iegādei Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, lai uzlabotu onkoloģisko slimību diagnostiku un ārstēšanu, ziņo VM.

“Šī ir ļoti laba ziņa mūsu pacientiem, esam gandarīti par deputātu izpratni šajā jautājumā un Veselības ministrijas atbalstu,” pēc sēdes Saeimā atzinis slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis, “jaunās iekārtas bija vitāli nepieciešamas, lai mēs varētu ne tikai nomainīt novecojušās, bet arī lai varētu piedāvāt precīzāku diagnostiku un efektīvāku ārstēšanu. Vidējais mūsu medicīnisko iekārtu vecums ir 15 gadi, bet, ņemot vērā ilgstošās slimnīcas finansiālās problēmas, mums ir ierobežotas iespējas investēt no pašu līdzekļiem.”

3,2 miljoni eiro tiks izmantoti jaunu diagnostikas un ārstēšanas metožu ieviešanai priekšdziedzera un urīnpūšļa vēža pacientiem, 2,5 miljoni eiro – 3 jaunu datortomogrāfu iegādei, ziņo ministrija.

Ar šādu lēmumu gan nav apmierināti pilnīgi visi Saeimas deputāti. Uz to, ka diskusijas Saeimā bijušas spraigas, šodien ziņu izlaidumā norāda arī Latvijas Televīzija. Piemēram, deputāts Renārs Putniņš, kurš pameta Saeimas Budžeta komisijas sēdi, sociālajos tīklos publiski paudis savus iebildumus: “Es kategoriski iebilstu pret naudas piešķiršanu bez skaidra prioritāšu pamatojuma. Visātrāk papildu līdzekļi ārstēšanas uzlabošanai jāsaņem tām pacientu grupām, kurām tas nepieciešams jau šodien! Bet ministrija nedomā par pacientu, tai interesē miljoniem vērtie dzelži!”

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ir vadošā valsts daudzprofilu ārstniecības iestāde, kurā ārstējas 80% no visiem valstī reģistrētajiem onkoloģijas pacientiem. Gada laikā Latvijas Onkoloģijas centrā tiek veiktas vairāk nekā 8000 operācijas, 36 000 ķīmijterapijas procedūras, 52 000 staru terapijas procedūras un sniegtas vairāk nekā 98 000 speciālistu konsultācijas ambulatorajā daļā, norāda ministrija.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*