Sākums » Interesanti » 67% Latvijas iedzīvotāju šaubās, ka Veselības ministrija varētu panākt zāļu cenu samazināšanos
67% Latvijas iedzīvotāju šaubās, ka Veselības ministrija varētu panākt zāļu cenu samazināšanos

67% Latvijas iedzīvotāju šaubās, ka Veselības ministrija varētu panākt zāļu cenu samazināšanos

20% Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā – no 18 līdz 55 gadiem – uzskata, ka Veselības ministrijai (VM) izdosies panākt medikamentu cenu samazinājumu par 10% (2% – noteikti jā; 18% – drīzāk jā), secināts sabiedriskās domas pētījumu firmas TNS un LNT televīzijas raidījuma “900 sekundes” februāra beigās veiktajā pētījumā.

Tomēr lielākā daļa (67%) Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā pauž šaubas, ka VM varētu izdoties panākt zāļu cenu samazinājumu par 10%. 54% domā, ka drīzāk nē, bet 13% ir pilnīgi pārliecināti, ka tas neizdosies, ziņo TNS. 13% iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Aptauj tika veikta laikā no 2015.gada 24.februāra līdz 26.februārim ar interneta starpniecību visā Latvijā, aptaujājot 950 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS uzsver, ka pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam minētajā vecumā. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS strikti ievēro ESOMAR rekomendācijas aptauju internetā izlašu veidošanā un veikšanā, uzsver pētījumu firma.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.