Sākums » Jaunākie raksti » Nākamā gada veselības nozares kopējais budžets būs 1,88 miljardi eiro

Nākamā gada veselības nozares kopējais budžets būs 1,88 miljardi eiro

Nākamā gada veselības nozares kopējais budžets būs 1,88 miljardi eiro. Nākamajā gadā veselības nozarei piešķirs papildu 275 miljonus eiro. Tas dos iespēju uzlabot veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāti un pieejamību, palielināt mediķu atalgojumu, paplašināt kompensējamo zāļu sarakstu un īstenot citas iniciatīvas, lai ieguvumu justu ikviens Latvijas iedzīvotājs.

No nākamgad papildus piešķirtajiem 275 miljoniem eiro 167,1 miljons eiro būs pieejami no 1.janvāra. Finansējums tiks izmantots, lai uzlabotu pakalpojumu pieejamību un kvalitāti (48,1 miljons eiro), palielinātu mediķu atalgojumu (75,3 miljoni eiro), paplašinātu kompensējamo medikamentu klāstu (21 miljons eiro), uzlabotu pakalpojumus onkoloģijas jomā (9,6 miljoni eiro), nodrošinātu plašākus pakalpojumus sievietēm un bērniem (12 miljoni eiro), kā arī psihiskās veselības uzlabošanai un profilaksei (1,1 miljons eiro).

Veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV) uzsvēra, ka viņa mērķis ir nodrošināt iedzīvotājiem pieejamu un kvalitatīvu veselības aprūpi, taču vienlīdz svarīgi ir nodrošināt efektīvu valsts finansējumu pārvaldību visos veselības aprūpes līmeņos.

Pēc Abu Meri teiktā, Saeimai pieņemot 2024.gada budžetu, ir gūts apstiprinājums, ka valstī veselības nozare ir prioritāte. Ilgstoši veselības nozare ir bijusi nepietiekami finansēta, un arī 2024.gada budžets veselībai nav pilnībā apmierinošs, taču veselības nozare ir arī iedzīvotāju emocionālās un fiziskās drošības jautājums, tādēļ finansējuma pieaugums ir labas ziņas pacientiem un veselības aprūpē strādājošajiem.

“Vienlaikus tas stiprina arī manu apņēmību panākt veselības aprūpes nozares efektivitātes palielināšanu, inovatīvu un arī drosmīgāku risinājumu meklēšanu, lai Latvijas iedzīvotājiem nodrošinātu modernu, kvalitatīvu un pieejamu veselības aprūpi,” uzsver veselības ministrs Hosams Abu Meri.

Saeimas lēmums paredz, ka daļa no papildus piešķirtajiem 275 miljoniem eiro – 107,9 miljoni eiro būs pieejami 2024.gada laikā – veselības aprūpes pakalpojumiem, laboratorisko pakalpojumu attīstībai, primārās veselības aprūpes uzlabošanai jeb ģimenes ārstu praksēm, jaunām zālēm un efektīvākai medikamentu sistēmai, digitalizācijai, slimnīcu tīkla attīstībai.

Saeima 9.decembrī galīgajā lasījumā pieņēma 2024.gada valsts budžetu, kurā konsolidētā budžeta ieņēmumi plānoti nepilni 14,5 miljardi eiro, izdevumi – nedaudz virs 16,2 miljardiem eiro, bet vispārējās valdības budžeta deficīts plānots 2,8% no iekšzemes kopprodukta (IKP).

Par budžetu nobalsoja 52 deputāti, pret bija 27.

Saeima budžeta projektu un 19 to pavadošos likumus skatīja nepilnas trīs dienas, debatēm ar pārtraukumiem kopumā veltot aptuveni 27 stundas. Budžeta izskatīšana ieilga, jo politiķi bija apņēmušies to neskatīt pa naktīm.

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*