Sākums » Aktuāli » Abu Meri: Veselības aprūpe ir ļoti svarīga arī drošības kontekstā
Abu Meri: Veselības aprūpe ir ļoti svarīga arī drošības kontekstā
O. Zariņas foto.

Abu Meri: Veselības aprūpe ir ļoti svarīga arī drošības kontekstā

Veselības aprūpe ir ļoti svarīga arī drošības kontekstā, uzsver veselības ministrs Hosams Abu Meri, komentējot valdībā noteikto vidēja termiņa budžeta prioritāro attīstības virzienu.

Valdība šodien likumprojekta “Par valsts budžetu 2025.gadam un budžeta ietvaru 2025., 2026. un 2027.gadam” sagatavošanā kā vienīgo vidēja termiņa budžeta prioritāro attīstības virzienu noteica valsts drošību. Attiecīgi priekšlikumus prioritārajiem pasākumiem nākamajiem budžetiem varēs iesniegt tikai Aizsardzības ministrija un Iekšlietu ministrija, bet ar aizsardzību nesaistītajām politikas prioritātēm ir jāmeklē papildu finansējuma avoti.

Abu Meri sacīja, ka Veselības ministrijā (VM) jau ir diskutēts par dažādiem budžeta veidošanas scenārijiem un strādāts pie priekšlikumiem nākamā gada prioritārajiem pasākumiem. Viņš uzsvēra, ka veselības aprūpe ir ļoti svarīga arī drošības kontekstā.

“Veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības nepārtrauktība un noturība ir mūsu valsts un iedzīvotāju drošības jautājums, domājot arī par gatavību ārkārtas situācijā,” uzsvēra veselības ministrs.

Ņemot vērā Finanšu ministrijas ziņojumu, VM fokusēsies uz medikamentu pieejamības nodrošināšanu, tai skaitā rezerves un kritisko medikamentu apgādi, nozares cilvēkresursiem, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, slimnīcu neatliekamās palīdzības nodaļu un ģimenes ārstu darbības stiprināšanu, kritiskās infrastruktūras nodrošinājumu un gatavību, kā arī būtisko stacionāro profilu organizēšanu.

Plānots, ka ceturtdien, 20.jūnijā, VM konsultēsies ar Veselības nozares stratēģisko padomi un sociālajiem partneriem, bet 28.jūnijā ministrija būs gatava iesniegt savus priekšlikumus prioritārajiem pasākumiem.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*