Sākums » Jaunākie raksti » Aicina pieteikties atbalsta grupām hronisko slimību pacientiem Rīgā
Aicina pieteikties atbalsta grupām hronisko slimību pacientiem Rīgā

Aicina pieteikties atbalsta grupām hronisko slimību pacientiem Rīgā

Lai sniegtu atbalstu cilvēkiem ar dažāda veida hroniskām slimībām, Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO ar Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas atbalstu ir sākusi realizēt jaunu projektu. Projekta ietvaros paredzēts izveidot atbalsta grupas, kas ļaus cilvēkus ar dažāda veida hroniskām saslimšanām iepazīties ar sev līdzīgiem, kā arī saņemt dažādu speciālistu konsultācijas par sevi interesējošām tēmām.

Ir plānots, ka no šī gada septembra cilvēkiem 2 reizes mēnesī būs iespēja tikties organizācijas telpās Rīgas centrā, lai savstarpēji un ar speciālistiem pārrunātu dažādus sev aktuālus jautājumus.

Projektā paredzēts iesaistīt cilvēkus ar dažāda veida hroniskām slimībām, kuriem nesen noteikta diagnoze, un nav sapratnes, kā ar to labāk sadzīvot.

Kā rāda dažādi pētījumi, tieši šiem cilvēkiem ikdienā ir jāsaskaras ar dažādām problēmsituācijām. Hroniskās slimības var ierobežot pacienta fiziskās spējas, padarot grūtākas vienkāršas ikdienas darbības, piemēram, staigāšanu, piecelšanos un saliekšanos. Bieži šie fiziskie ierobežojumi nav redzami apkārtējiem, tādēļ tos pieņemt un apzināt ir īpaši sarežģīti. Hroniskas slimības, kā arī to ārstēšana var radīt sāpes un diskomfortu pacientiem, kas var ietekmēt pacientu labsajūtu un dzīves kvalitāti. Tikai iespēja sazināties ar līdzīgiem ļauj pieņemt šo situāciju un, iespējams, atrast arī risinājumus, kas nav tradicionāli.

Hroniskas slimības var izraisīt uztraukumu, depresiju un citus psiholoģiskus stāvokļus, kas var ietekmēt pacientu emocijas un domāšanu. Šajā gadījumā īpaši svarīgs ir apkārtējo iedrošinājums un atbalsts. Tomēr to pieņemt un uzklausīt iespējams tikai tad, ja iepriekš šie jautājumi atbalsta grupā ir pārrunāti ar kādu no speciālistiem, piemēram, psihologu.

Ar šo projektu SUSTENTO cer uzlabot cilvēku ar hroniskām saslimšanām emocionālo un informācijas atbalstu, lai veicinātu viņu labbūtību un celtu pašvērtējumu, veidojot iekļaujošu vietējo kopienu.

SUSTENTO aicina atsaukties pacientus, kam nesen noteikta hroniskas slimības diagnoze, lai piedalītos atbalsta grupās, saņemtu speciālistu konsultācijas un atrastu sev līdzīgos.

Dalība atbalsta grupās ir bez maksas. Farmaceiti var ieteikt cilvēkiem, kas nesen saslimuši ar hronisku slimību, izmantot šo iespēju.

Pieteikšanās atbalsta grupām līdz 2023.gada 10.septembrim. E-pasts: inara.melbarde@sustento.lv. Tālr.: 67590437.

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*