Sākums » Farmācija » Aicina sasaukt “Olainfarm” akcionāru ārkārtas sapulci
Aicina sasaukt “Olainfarm” akcionāru ārkārtas sapulci
Foto - no "Olainfarm" arhīva.

Aicina sasaukt “Olainfarm” akcionāru ārkārtas sapulci

Aicina sasaukt zāļu ražotāja “Olainfarm” akcionāru ārkārtas sapulci, lai veiktu izmaiņas padomes sastāvā, nacionālai informācijas aģentūrai LETA pavēstījusi mirušā uzņēmēja Valērija Maligina meita Nika Saveļjeva un viņa jaunākās meitas Annas Emīlijas Maliginas aizbildne Signe Baldere-Sildedze.

“”Olainfarm” līdzšinējā padome – īpaši Irina Maligina [Valērija Maligina vecākā meita], Pāvels Rebenoks un Mārtiņš Krieķis, ir zaudējuši uzņēmuma akcionāru vairākuma uzticību,” teikts paziņojumā.

Tajā minēts, ka līdzmantinieku vairākuma lēmums, šogad 2.janvārī mainot “Olainfarm” lielākā akcionāra SIA “Olmafarm” valdi, kā vienīgo valdes locekli ieceļot Milanu Beļeviču, ļāvis novērst “Olainfarm” akciju nonākšanu tādu personu rokās, kurām uz tām nav tiesību.

“”Olmafarm” iepriekšējā valdes locekle Irina Maligina bija iesniegusi reģistrācijai Uzņēmumu reģistrā jaunas kapitālsabiedrības SIA “Olfchem” dibināšanas lēmumu, ieguldot tajā visu “Olmafarm” piederošo mantu, tas ir “Olainfarm” akcijas, kas tika novērtētas 59 684 000 eiro vērtībā,” sacīts paziņojumā, piebilstot, ka “Olfchem” valdē bija paredzēts iecelt Irinu Maliginu, kā arī ar Rebenoku un Krieķi saistītas personas – Ingu Balandinu un Žaneti Eihmani, statūtos paredzot, ka valdes locekļiem katram atsevišķi ir paraksta tiesības.

“Šāda Irinas Maliginas rīcība nonāk acīmredzamā pretrunā ar Valērija Maligina testamentu, ar kuru viņš visu savu mantu ir novēlējis trim meitām, nevis vienai – vecākajai meitai, kura nozīmīgu mantojuma daļu bija iecerējusi nodot trešo personu pārvaldībā. Šāda rīcība pavērtu iespējas potenciālajiem reideriem, kam nepieder “Olainfarm” akcijas, netraucēti izlaupīt “Olmafarm” piederīgās “Olainfarm” akcijas,” piebilsts paziņojumā.

Tāpat paziņojumā minēts, ka, izmantojot mantojuma aizgādnes statusu, dažas dienas pirms mantojuma apliecību saņemšanas, Irina Maligina, kā vienīgā valdes locekle, veica izmaiņas “Olmafarm” statūtos, iekļaujot punktu, kas paredz – jebkurš jautājums “Olmafarm” dalībnieku sapulcē skaitās pieņemts, ja par to nodotas ne mazāk kā 75% no balsstiesīgā kapitāla balsīm. “Šādi, prettiesiski un pretēji pārējo mantinieču interesēm rīkojoties, Irina Maligina nobloķēja pārējo dalībnieču iespēju viņu atcelt no valdes. Irina Maligina, kā vienīgā “Olmafarm” valdes locekle, 4.septembrī ar savu balsojumu nodrošināja un arī panāca līdzšinējās “Olainfarm” padomes iecelšanu, kā arī 22.novembrī notikušajā akcionāru sapulcē lēmuma pieņemšanu par tās saglabāšanu, neskatoties uz to, ka padome ir nepilnā sastāvā,” atzīmēts paziņojumā.

Paziņojumā arī skaidrots, ka Uzņēmu reģistra lēmums reģistrēt jauno “Olmafarm” valdi ir likumīgs, atbilstošs Civillikumam un Komerclikumam, kā arī tas atbilst Uzņēmuma reģistra konsultatīvās padomes secinājumam, ka atbilstoši Civillikuma 716.panta otrajai daļai nedalītajā mantojumā ietilpstošo pamatkapitāla daļu pārvaldīšanas un lietošanas kārtību nosaka līdzmantinieku vairākums ar savu lēmumu. Līdzmantinieku vairākums pamatkapitāla daļas var pārvaldīt tieši bez kopīgā pārstāvja iecelšanas.

Saveļjeva un Baldere-Sildedze par notikušajiem pārkāpumiem ir vērsušās ar iesniegumiem tiesībsargājošajās institūcijās.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka šogad 2.janvārī iegrāmatotas izmaiņas “Olmafarm” valdes sastāvā – darbu kompānijas valdē atstājusi vienīgā valdes locekle Irina Maligina, bet viņas vietā valdē iecelta Beļeviča. Tāpat 2.janvārī iegrāmatotas izmaiņas “Olmafarm” dalībnieku sastāvā, vēstot, ka kopš 2018.gada 6.novembra kompānijas īpašnieki ir Saveļjeva (33,33%), Anna Emīlija Maligina (33,33%) un pats Maligins (33,33%).

Tajā pašā laikā Irina Maligina ir apstrīdējusi viņas atcelšanu no “Olmafarm” valdes.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.