Sākums » E-veselība » Akcijas ietvaros seniorus aicina konsultēties par E-veselības lietošanu

Akcijas ietvaros seniorus aicina konsultēties par E-veselības lietošanu

Piektdien, 4. oktobrī, akcijas “Diena bez rindām” ietvaros Nacionālā veselības dienesta (NVD) Klientu apkalpošanas centrā Rīgā no plkst. 10.00 līdz 15.00 senioriem un citiem interesentiem būs iespēja konsultēties par E-veselības sistēmas pakalpojumu lietošanu un kopā ar konsultantu aizpildīt E-veselībā informāciju par savām kontaktpersonām – piemēram, kaimiņu, dēlu, mazmeitu vai kādu citu tuvinieku – saziņai neatliekamā gadījumā.

Kā skaidro NVD, kontaktpersonu norādīšana nodrošinās, ka gadījumā, ja seniors ir nokļuvis slimnīcā ar zaudētām saziņas spējām, atmiņas zudumu, atrodoties traucētas apziņas vai bezsamaņas stāvoklī, ārstniecības personas varēs operatīvi sazināties ar kādu no kontaktpersonām, lai informētu par pacienta atrašanās vietu, veselības stāvokli vai precizētu informāciju, kas ir svarīga savlaicīgas un pacientam piemērotākās ārstēšanas nodrošināšanai. Piemēram, informāciju par pacienta hroniskajām slimībām, alergēniem, lietotajiem medikamentiem u.c., ja šī informācija nav pieejama E-veselības sistēmā.

Vienlaikus apmeklējuma laikā E-veselības sistēmā varēs norādīt savu kontaktinformāciju, kas sniegs iespēju turpmāk saņemt ar veselību saistītus paziņojumus. Piemēram, par izrakstītajām e-receptēm valsts kompensējamo zāļu saņemšanai. Tāpat iedzīvotāji varēs konsultēties par iespēju E-veselības sistēmā deleģēt citu cilvēku (piemēram, savu pilngadīgo bērnu, citu radinieku, draugu, kaimiņu) iegādāties e-recepšu zāles viņa vietā, pilnībā vai daļēji piekļūt iedzīvotāja medicīniskajai informācijai E-veselības sistēmā u.c.

Lai klātienē ievadītu savu informāciju E-veselības sistēmā, līdzi jāņem kādu no piekļuves līdzekļiem –

internetbankas piekļuves datus (Swedbank, SEB bankas, Citadele bankas, Norvik bankas, Luminor u.c. banku), elektronisko parakstu (eParaksts) vai elektronisko identifikācijas karti (eID). Ja seniors neizmanto iepriekš minētos piekļuves līdzekļus, klātienē būs iespējams uzrakstīt iesniegumu par nepieciešamo datu ievadi E-veselības sistēmā.

Jau ziņots, ka no 30. septembra līdz 4. oktobrim visā Latvijā norisinās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas īstenotā ikgadējā akcija “Diena bez rindām”, kuras ietvaros iedzīvotāji aicināti izmantot iespēju un konsultēties par valsts e-pakalpojumu lietošanu.

Plašāka informācija par E-veselības sniegtajām iespējām ir pieejama E-veselības portālā www.eveseliba.gov.lv, savukārt informācija par akciju “Diena bez rindām” pieejama portālā www.mana.latvija.lv.

Pasākuma norises vietas adrese – Nacionālā veselības dienesta Klientu apkalpošanas centrs, Rīga, Cēsu iela 31, 3. korpuss, 6. ieeja, 3. stāvs.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*