Sākums » Jaunākie raksti » Aktualizēs Nacionālās metroloģijas institūcijas sniegto pakalpojumu klāstu

Aktualizēs Nacionālās metroloģijas institūcijas sniegto pakalpojumu klāstu

Valdība otrdien atbalstīja Nacionālās metroloģijas institūcijas sniegto pakalpojumu klāsta un cenu aktualizēšanu.

Ar grozījumiem tiek precizēti sniegtie maksas pakalpojumi, cenrādī precizējot līdz šim sniegtos pakalpojumus un svītrojot neaktuālos pakalpojumus, lai atbilstu Nacionālās metroloģijas institūcijas rīcībā esošajiem nacionālo mērvienību etaloniem.

Kā norāda Ekonomikas ministrijā (EM), lai vienkāršotu projektā paredzēto maksas pakalpojumu cenu izmaiņu uzskaites procesu grāmatvedībā, noteikumu projekts paredz grozījuma spēkā stāšanos ar 2024.gada 1.janvāri.

Noteikumu projektā kalibrēšanas un citu pakalpojumu stundas maksas ir noteiktas tādas, lai pilnībā nosegtu attiecīgā pakalpojuma faktiskās izmaksas un nodrošinātu pozitīvu ieņēmumu un izdevumu bilanci.

EM norāda, ka noteikumu projekts paredz esošo cenrādi izteikt jaunā redakcijā, to precizējot, papildinot ar jauniem pakalpojumiem un svītrojot neaktuālos pakalpojumus, kas vairs netiek sniegti.

Salīdzinājumā ar līdzšinējo cenrādi jaunajā būs precizēts pakalpojumu veidu definējums un mērvienības, aktualizēta pakalpojumu veidu pašizmaksa, ņemot vērā to faktisko apjomu, laika patēriņu to īstenošanai un ar to saistītās tiešās un netiešās izmaksas, kā arī cenrādis papildināts ar vairākiem pakalpojumiem.

Tāpat arī izņemti pretestības spoļu, multimetru, M1 precizitātes klases 500 kilogramu atsvaru, stikla skalu, optiskās interferences plakņu un virsmas negluduma mēru kalibrēšanas pakalpojumi.

Nacionālās metroloģijas institūcijas sniegto maksas pakalpojumu cenu izmaiņas kalibrēšanas pakalpojumiem variē atkarībā no mērījumu jomas uzturēšanas izmaksām un adekvāta darba apjoma noteikšanas, kā arī personāla darba samaksas. Savukārt citu pakalpojumu cenas pieaugumu galvenokārt ietekmējis atalgojuma stundas likmes pieaugums par tehnisko ekspertīzi, norāda EM.

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*