Sākums » Jaunākie raksti » Amata pienākumus sāk pildīt jaunais NVD direktors Kasparāns
Amata pienākumus sāk pildīt jaunais NVD direktors Kasparāns
Āris Kasparāns. Foto - no Veselības ministrijas arhīva.

Amata pienākumus sāk pildīt jaunais NVD direktors Kasparāns

No šodienas, 1. marta, Nacionālā veselības dienesta (NVD) direktora pienākumus sāk pildīt Āris Kasparāns, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijā (VM).

NVD direktora amatā valdība 18.februārī nolēma iecelt līdzšinējo VM valsts sekretāres vietnieku Kasparānu.

NVD direktora amata pretendentu vērtēšanas komisija ieteica Kasparānu virzīt iecelšanai amatā, jo komisijas vērtējumā viņš vislabāk atbilst NVD direktora amata aprakstā izvirzītajām prasībām un ar konkursa gaitā gūto vērtējumu apliecinājis savas kompetences un atbilstību amatam.

Kasparāna līdzšinējā darbavieta ir bijusi VM, kur konkursa uzvarētājs strādā no 2009.gada. Piecus gadus Kasparāns vadījis VM Grāmatvedības nodaļu, pēc tam kļuvis par Budžeta un investīciju departamenta direktora vietnieku, vēlāk – par Budžeta un investīciju departamenta direktora pienākumu izpildītāju.

No 2015.gada jaunais NVD direktors bijis VM Resursu vadības departamenta direktors, bet pirms trīs gadiem kļuvis par valsts sekretāra vietnieku finanšu jautājumos. Ieņemot savu līdzšinējo amatu, Kasparāns pārvaldījis un uzraudzījis VM un veselības nozares publisko finansējumu, kā arī piedalījies tādu uzlabojumu panākšanā kā papildu finansējuma piesaistīšana veselības nozarei, veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības veicināšana, jaunu pakalpojumu ieviešana un tehnoloģiju attīstīšana.

Iepriekšējais NVD direktors Edgars Labsvīrs amatu nolēma atstāt pagājušā gada pavasarī. Viņš jau laicīgi bija informējis veselības ministri, ka gatavojas pieņemt citus profesionālos izaicinājumus, tomēr kā vienu no iemesliem amata atstāšanai minēja arī publiski paustos pārmetumus par medicīnas masku piegādi.

NVD ir veselības ministra pārraudzībā esoša tiešās pārvaldes iestāde. Dienesta darbības mērķis ir īstenot valsts politiku veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības nodrošināšanā un administrēt veselības aprūpei paredzētos valsts budžeta līdzekļus, nodrošinot racionālu un maksimāli efektīvu valsts budžeta līdzekļu izmantošanu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanā, kā arī īstenot valsts politiku e-veselības ieviešanā, veselības un sabiedrības veselības datu iegūšanā un analīzē.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*