Sākums » Jaunākie raksti » Andrejs Ērglis saņem Grindeļa balvu
Andrejs Ērglis saņem Grindeļa balvu

Andrejs Ērglis saņem Grindeļa balvu

6. februārī medicīnas nozares pasākumā “Gada balva medicīnā 2014” Latvijas kardioloģijas centra vadītājs, Latvijas kardiologu biedrības prezidents prof. Andrejs Ērglis tika atzīts par Latvijas Gada cilvēku medicīnā. Profesoram tika piešķirta arī D.H.Grindeļa balva, ko viņš saņēma par nozīmīgu ieguldījumu kardioloģijas attīstībā Latvijā, ziņo uzņēmuma “Grindeks” pārstāvji.

D.H.Grindeļa balva ir augstākais profesionālais apbalvojums, ko piešķir AS “Grindeks” par nozīmīgu vai mūža ieguldījumu farmācijas un medicīnas jomā. Pirmo reizi šo apbalvojumu uzņēmums pasniedza 1995. gadā un šī tradīcija iedibināta, rūpējoties par pirmā latviešu izcelsmes dabas zinātnieka, ārsta, farmaceita profesora Dāvida Hieronīma Grindeļa (1776-1836) piemiņas saglabāšanu.

Grindela_balva_2015-O_Mikans_Dzivibas-sparni_1Atzīmējot apbalvojuma 20. gadadienu, medaļa, pateicoties tēlnieka Oskara Mikāna radošajam ieguldījumam, ir pārtapusi par balvu. Simboliskais bronzā un marmorā veidotais mākslas darbs nes vēstījumu par rūpēm, cilvēcību un atbildību. Tēlnieks O.Mikāns skulptūrai ir piešķīris nosaukumu “Dzīvības spārni”.

“Grindeks” padomes priekšsēdētājs Kirovs Lipmans ir gandarīts, ka Grindeļa balvu saņem Andrejs Ērglis – Latvijas sirds veselības virzītājspēks – personība, kas iedvesmo līdzgaitniekus, jaunos nozares speciālistus un sabiedrību kopumā. “Gluži kā toreiz latviešu izcelsmes zinātnes pamatlicējs Grindelis, prof. Andrejs Ērglis ir augstu pacēlis profesionalitātes latiņu Latvijas kardioloģijā, kā arī ir pilsoniski aktīvs un sabiedrisks cilvēks – īstens Grindeļa ideju nesējs!” norāda K.Lipmans.

Akadēmiķis, prof. Jānis Stradiņš, kurš arī savulaik saņēmis Grindeļa medaļu par D.H.Grindeļa biogrāfijas un zinātniskā devuma izpēti, ir teicis, ka medaļa ir morāls stimuls un vienotības apziņa, ka mēs esam kādas vēsturiskas ķēdes dalībnieki. D.H.Grindeļa biogrāfija ir publicēta grāmatā “No Grindeļa līdz mūsdienām” – apceres par farmācijas tradīcijām un jaunu ārstniecības preparātu meklējumiem Latvijā prof. J.Stradiņa sakārtojumā. Grāmata publicēta 1996. gadā.

AS “Grindeks” nosaukums ir izveidots, savijot kopā Latvijas vēsturē ievērojamā dabas zinātnieka D.H.Grindeļa vārda daļu “grind” ar galotni “eks”, kas aizgūta no vārdiem “eksperiments” un “eksports”, ziņo uzņēmuma pārstāvji.

www.farmacija-mic.lv

Foto – no “Grindeks” arhīva.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*