Sākums » Jaunākie raksti » “Apotheka” aptieku tīkla apgrozījums pagājušajā finanšu gadā palielinājies par 8,9%

“Apotheka” aptieku tīkla apgrozījums pagājušajā finanšu gadā palielinājies par 8,9%

“Apotheka” aptieku tīkla īpašniece SIA “Apotheka” pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2022.gada 1.maija līdz šā gada 30.aprīlim, strādāja ar 68,578 mlj eiro apgrozījumu, kas ir par 8,9% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa samazinājās 2,2 reizes un bija 1,112 mlj eiro, liecina “Firmas.lv” informācija.

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka attiecīgos finanšu rezultātus izdevās sasniegt pateicoties lojalitātes programmām, zīmolvedībai, efektīvai uzņēmuma ikdienas pārvaldībai, darbinieku apmācībai un e-komercijas darbībai.

Pērn “Apotheka” darbība veikta 104 aptiekās, piecās aptieku filiālēs, veikalos “Apotheka Beauty” un “Apotheka Health and Beauty” un divās tiešsaistes platformās.

Kompānijas vadība norāda, ka “Apotheka” attīstība arī turpmāk būs vērsta uz tirdzniecības tīkla paplašināšanu, kā arī stratēģiskas darbības paplašināšanu, kas sekmē nemedikamentu kategoriju attīstību.

Jau ziņots, ka “Apotheka” iepriekšējā finanšu gadā, kas ilga no 2021.gada 1.maija līdz šā gada 30.aprīlim, strādāja ar 62,998 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga 2,3 reizes un bija 2,404 mlj eiro.

“Apotheka” reģistrēta 2005.gadā, un tās pamatkapitāls ir 284 704 eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir SIA “Magnum Medical”, kas pieder Igaunijas farmācijas kompānijai “Magnum”. “Magnum” īpašnieks ir holdings “MM Grupp”, kura akciju kontrolpakete pieder Igaunijas uzņēmējam Margusam Linnamē.

“MM Grupp” piederošo uzņēmumu vidū ir arī mediju koncerns “Postimees Grupp”, elektroierīču tirgotājs “IM Arvutid”, tāpat grupai ir līdzdalība ultrakondensatoru ražotājā “Skeleton Technologies Group”, kinoteātru, grāmatnīcu, ēdināšanas un izklaides uzņēmumu pārvaldniecē “Apollo Group”. Informācijas aģentūra LETA ir daļa no starptautiskas mediju un monitoringa grupas, kuras akciju turētājs ir “MM Grupp”.

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*