Sākums » Interesanti » Aprīļa beigās varētu būt zināms Medicīnas vēstures muzeja jaunais vadītājs 
Aprīļa beigās varētu būt zināms Medicīnas vēstures muzeja jaunais vadītājs 
Foto - no P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja arhīva.

Aprīļa beigās varētu būt zināms Medicīnas vēstures muzeja jaunais vadītājs 

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja jaunais vadītājs varētu būt zināms aprīļa beigās, aģentūrai LETA pavēstījusi Veselības ministrijas (VM) pārstāve Anna Strapcāne.

VM februāra beigās izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora vietu, piedāvājot bruto mēnešalgu 1500 eiro apmērā.

Kā paudusi Strapcāne, pieteikumu iesniegšana uz vakanto vietu tika pagarināta līdz 9. aprīlim un patlaban ir sākta pretendentu atlase. Plānots, ka konkursa rezultāti varētu būt zināmi aprīļa beigās.

Muzeja ilggadējā direktore Edīte Bērziņa lūdza izbeigt darba attiecības pēc pašas vēlēšanās un direktores pēdējā darba diena bija 28. februāris.

LETA jau vēstīja, ka jaunajam direktoram būs jānosaka muzeja attīstības prioritātes, jānodrošina muzeja ilgtspējīga un profesionāla darbība atbilstoši muzeja misijai, kā arī kultūras un veselības nozares politikai Latvijā. Tāpat būs arī jāveicina muzeja nacionālā un starptautiskā atpazīstamība. No amata pretendenta tiek gaidīta augstākā akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība, vismaz trīs gadu pieredze vadītāja vai vadošā amatā. Tāpat jābūt praktiskai darba pieredzei pārmaiņu vadībā un vadības sistēmu ieviešanas uzlabošanā, kā arī izpratnei par valsts pārvaldes iestādes finanšu vadības regulējuma normatīvajiem aktiem.

Potenciālajam muzeja direktoram jāpiemīt zināšanām par muzeju darbības jomu, izpratnei par valsts pārvaldes uzbūvi un darbības pamatprincipiem, tai skaitā budžeta plānošanu. Jābūt arī praktiskai darba pieredzei tādu jautājumu risināšanā, kas attiecas uz organizācijas attīstību, darbības stratēģijas īstenošanu, administratīvo un pārmaiņu vadību.

Amata pretendentam jāspēj definēt problēmas un noteikt skaidrus ilgtermiņa un īstermiņa mērķus, jāspēj kritiski analizēt, formulēt savu viedokli, jāpiemīt augstai atbildības sajūtai, organizatora prasmēm, kā arī komunikācijas un saskarsmes prasmēm.

Iespējamajam muzeja direktoram ir jābūt ar nevainojamu reputāciju un jāzina valsts valodas normatīvajos aktos valsts valodas lietošanas jomā noteiktajā apjomā, kā arī jāzina divas svešvalodas – angļu un krievu – vismaz “B2” līmenī atbilstoši Eiropas kopīgajām nostādnēm valodu apguvei.

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.