Sākums » Farmācija » “Aptieka 1” kļūst ērtāka un mājīgāka*
“Aptieka 1” kļūst ērtāka un mājīgāka*

“Aptieka 1” kļūst ērtāka un mājīgāka*

Jūnijā pēc lielu pārmaiņu piedzīvošanas durvis vēra neatkarīgo aptieku apvienības “Aptieka 1” pirmā pašapkalpošanās aptieka Rūjienā. Tie paši produkti, uztura bagātinātāji, higiēnas piederumi un kosmētikas preces, un tomēr viss ir citādāk. Pārskatāmāk, ērtāk, mājīgāk. Lai arī uz aptieku, kā ierasts, ejam pēc speciālistu padoma un veselības precēm, tomēr arī šai segmentā atmosfēra un iekārtojums ir neatņemama savstarpējās uzticības un attiecību sastāvdaļa.

Prieks, ka arī Latvijā farmācijas nozarē par klientiem domā pat zinātniskā līmenī. Jaunais “Aptieka 1” interjera koncepts balstīts uz profesionāliem pētījumiem par klientu paradumiem un vēlmēm, apmeklējot aptiekas. Lai arī nemainīgi liela nozīme ir pirmajam “Labdien!” no aptiekāra, kā arī viņa profesionālām prasmēm un spējai palīdzēt cilvēkiem, tomēr smalki pārdomāts preču izkārtojums un gaišs un mājīgs telpu dizains jūtami uzlabo gan klienta pieredzi aptiekas apmeklējuma laikā, gan arī pašu farmaceitu darba ikdienu.

“Aptieka 1” jaunais telpu iekārtojums veidots, balstoties uz profesionāli izstrādātu aptiekas makroplānojumu. Aptiekā tiek ieviesta pašapkalpošanās un detalizēti pārdomāts preču izvietojums, kas ir balstīts uz veiktiem pircēju pieprasījuma aprēķiniem. Līdz ar to pircējiem būs daudz vienkāršāk orientēties piedāvāto uztura bagātinātāju, kosmētikas un citu nepieciešamo preču klāstā, iepazīties ar to aprakstu, iepakojumu. Zāles tiek sakārtotas atbilstoši grupām. Uztura bagātinātāji, medicīnas preces un kosmētika tiek izvietoti atsevišķās zonās un kategorijās. Dizainu veidojuši profesionāli speciālisti, domājot, kā ērtu preču izvietojumu apvienot ar mūsdienīgu interjeru. Tā rezultātā aptieka kļuvusi sakārtotāka, pārskatāmāka un ērtāka gan pircējiem, gan farmaceitiem.

“Pārmaiņas attiecas uz mēbelēm, iekārtojumu un apgaismojumu. Tas ir bonuss mūsu līdzšinējai sadarbībai, esot “Aptieka 1” apvienībā un lielajā Eiropas neatkarīgo aptieku saimē,” stāsta Rūjienas aptiekas vadītāja Ilze Roķe. “Visas šobrīd redzamās preces mūsu aptiekā jau bija arī iepriekš, tikai tagad tās sakārtotas pa grupām un ērti apskatāmas. Cilvēkam jau patīk pašam paņemt rokās, palasīt, kas uz iepakojuma rakstīts. Mums jāiet laikam līdzi, tas nāk ar jaunām tendencēm, un mums jāmainās, jākļūst modernākiem, pieejamākiem, lai cilvēkiem būtu ērtāk. Izņēmums, protams, ir bezrecepšu un recepšu zāles, tās, kā iepriekš, izsniegs farmaceits un neliegs arī savu konsultāciju. Šīs pārmaiņas ir aptiekas darba kvalitātes uzlabošanai un cilvēku ērtībām,” skaidro I. Roķe. “Apvienības vadība palīdz mums virzīties tirgū, veicināt atpazīstamību. Konkurence ir sūra. Mazajās pilsētās, kāda ir Rūjiena, to varbūt tā nemana, bet lielajās noteikti jūt, jo tirgū ienāk aptieku tīkli, kam ir savi nosacījumi un priekšrocība savas preces un sevi reklamēt, kas ir ļoti dārgs prieks. Mēs, kā jau teicu, šo milzīgo konkurenci tik ļoti nejūtam, tomēr būt apvienībā – tas ir kā jumts virs galvas.”

SIA “Tamro” pārdošanas vadītājs Aleksejs Boroduļins atzinīgi vērtē rūjieniešu uzņēmību: “Man ir liels prieks pateikties Ilzei un viņas kolektīvam, ka jūs uzticējāt mums palīdzēt iekārtot aptieku pēc mūsdienīgiem standartiem un moderna produktu izvietojuma. Rūjienas aptieka ir pirmā šāda aptieka, un tai sekos arī citas. Esmu drošs, ka šis solis jums dos gan jaunas darba vietas, gan vairāk klientu, jo viņi būs apmierināti ar jaunajām telpām un jūsu servisu.”

A. Boroduļins informē, ka “par līdzīgu pārveidi “Aptieka 1” tīklā šobrīd domā jau vairāk nekā 10 aptiekas, kas arī vēlas atjaunot savas telpas, lai izveidotu modernu apkalpošanas servisu, ko izstrādājis Eiropā lielākā neatkarīgo aptieku sadarbības zīmols “PHOENIX Pharmacy Partnership””.

Latvijas Farmaceitu biedrības prezidente Kitija Blumfelde: “Runājot par aptieku kā uzņēmējdarbības veidu, vienmēr esmu uzsvērusi, ka vislielākais izaicinājums ir savienot profesionalitāti ar to, ko prasa uzņēmējdarbība, proti, lai uzņēmums būtu pelnošs, lai speciālisti var realizēt sevi profesionāli un lai klients vai paciets ir apmierināts un jūtas aprūpēts. Cilvēks ne vienmēr saskata un novērtē to, ka viņš aptiekā ne tikai var iegādāties nepieciešamo, bet var saņemt augsti kvalificēta veselības aprūpes speciālista konsultāciju par savu veselības problēmu. Farmaceita praksi var salīdzināt ar ārsta praksi, kur ārsta darbu apmaksā gan valsts, gan arī pats pacients, bet farmaceita darbu – pārsvarā pacients, aptiekas klients diemžēl gan tikai ar savu pirkumu, taču daļu – arī valsts caur kompensējamo zāļu sistēmu. Ir prieks par Rūjienas aptieku, ko zinu jau sen, bet ciešāka saskarsme ir vismaz gadus desmit. Šeit ir gan spēcīgi speciālisti, gan stabils kolektīvs. Mazās pilsētās kā Rūjiena uzturēt aptieku un vēl tik skaisti to iekārtot patiešām ir izaicinājums. Ir gandarījums, ka Ilze ir riskējusi un rezultāts ir brīnišķīgs. Un vēl – ir labi, ka ir partneri, kas palīdz un atbalsta vajadzīgajā brīdī.”

“Aptieka 1” apvienības aptiekas ir daļa no Eiropā lielākā neatkarīgo aptieku sadarbības zīmola “PHOENIX Pharmacy Partnership”, ar ko sadarbībā tapis jaunais koncepts. Tīkls, kas apvieno teju 9000 biedru 15 Eiropas valstīs, ikvienam neatkarīgajam farmaceitam sniedz atbalstu ikdienas darbā, uzņēmējdarbības vadīšanā, mārketingā, kategoriju vadībā, aptiekas interjera veidošanā, atvieglojot nosacījumus medikamentu nodrošināšanai nepieciešamā sortimentā, kā arī gādā cita veida atbalstu, kas ļauj atvēlēt vairāk laika pacientiem un uzlabot pakalpojumu sniegšanas kvalitāti.

“Aptieka 1” ir vadošā neatkarīgo aptieku savienība Latvijā, kas kopš 2004. gada apvieno 92 lielas un mazas aptiekas Rīgā un citās pilsētās, novados un pagastos.

 

Foto: Aigars Lapiņš.

www.farmacija-mic.lv

* Apmaksāta publikācija.

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.