Sākums » Farmācija » Aptiekām līdz gada beigām būs iespēja zāles piegādāt uz mājām
Aptiekām līdz gada beigām būs iespēja zāles piegādāt uz mājām

Aptiekām līdz gada beigām būs iespēja zāles piegādāt uz mājām

Līdz šā gada beigām vispārējā tipa aptiekām būs iespēja medikamentus cilvēkam piegādāt uz mājām, tai skaitā piesaistot brīvprātīgos, ziņo Veselības ministrija (VM). Šis aptiekām nav obligāts pienākums, bet iespēja nākt pretī cilvēkiem, kuriem nav iespējas pašiem aiziet uz aptieku vai palūgt to izdarīt citiem, piemēram, ja persona Covid-19 dēļ ir izolācijā mājās, skaidro VM.

Valdība šodien, 9.jūnijā, ar grozījumiem Ministru kabineta 2007. gada 26. jūnija noteikumos Nr. 416 “Zāļu izplatīšanas un kvalitātes kontroles kārtība” nostiprināja normu par medikamentu piegādi uz mājām, kas līdz šim bija spēkā ar veselības ministres rīkojumu. Tas nozīmē, ka aptieka pēc savas izvēles var piedāvāt šādu pakalpojumu, ja tai ir resursi. Mērķis ir šādā veidā palīdzēt cilvēkiem saņemt viņiem nepieciešamās zāles, tai skaitā recepšu zāles un valsts kompensētos medikamentus, ja cilvēks pats nedrīkst atstāt mājas un viņam nav citu cilvēku, kuri varētu palīdzēt.

Lai noskaidrotu, vai aptieka nodrošina medikamentu piegādi uz mājām, cilvēkam jāsazinās ar konkrēto aptieku. Tāpat informāciju par šī pakalpojuma pieejamību var aplūkot Zāļu valsts aģentūras interneta vietnē. Jāņem vērā, ka zāļu piegādes izmaksas katra aptieka nosaka individuāli. Tāpat Veselības ministrija aicina aptiekas neieviest praksi, mudinot pircēju iegādāties lielāku apjomu medikamentu, lai piegāde būtu bez maksas.

Vienlaikus, nodrošinot zāļu piegādi uz mājām, nedrīkst aizmirst par farmaceitisko konsultāciju nozīmi. Aptiekai ir obligāti jānodrošina attālināta konsultāciju par zāļu lietošanu. Savukārt pašus medikamentus uz mājām piegādāt var ne tikai farmaceits vai viņa asistents, bet arī kurjers, brīvprātīgās personas, aprūpētāji un sociālā darba speciālisti. Savukārt narkotiskās vai psihotropās zāles piegādāt drīkst tikai farmaceits, viņa asistents vai ārsts.

Šāda kārtība būs līdz šī gada beigām, bet pēc tam Veselības ministrija analizēs rezultātus, lai vērtētu šāda pakalpojuma nepieciešamību arī nākotnē.

 

www.farmacija-mic.lv

 

 

 

 

Viens komentārs

  1. slims pacients

    Un kā ar uz zilajām papīra receptēm izrakstīto zāļu piegādi mājās? ”Sveiki, man te papīra recepte ar 4 tramadoliem! Atvediet man uz šito adresi! Samaksāšu kešā!”

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.