Sākums » Farmācija » Aptiekas ar interneta starpniecību varēs izplatīt arī veterinārās bezrecepšu zāles
Aptiekas ar interneta starpniecību varēs izplatīt arī veterinārās bezrecepšu zāles

Aptiekas ar interneta starpniecību varēs izplatīt arī veterinārās bezrecepšu zāles

Valdība šodien, 26. janvārī, atbalstīja Veselības ministrijas (VM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, lai aptiekas ar interneta starpniecību varētu izplatīt arī veterinārās bezrecepšu zāles.

VM pārstāvji norādījuši, ka šādas izmaiņas nepieciešamas, ņemot vērā plašo interneta tirdzniecības attīstību, kā arī to, ka vispārēja tipa aptiekās cilvēkiem paredzētās bezrecepšu zāles jau ir iespējams izplatīt ar interneta starpniecību un tādējādi cilvēkiem paredzētās bezrecepšu zāles arī dzīvnieku īpašniekiem savu dzīvnieku ārstēšanai ir plašāk pieejamas nekā bezrecepšu veterinārās zāles.

Paplašinot bezrecepšu veterināro zāļu pieejamību, vienlaikus nodrošinot iespēju dzīvnieku īpašniekam saņemt kvalificēta speciālista konsultācijas par veterināro zāļu pareizu lietošanu, tiks veicināta atbilstošu veterināro zāļu pareiza lietošana dzīvniekiem, norādījuši VM pārstāvji.

Lai veicinātu bezrecepšu veterināro zāļu pieejamību un normatīvo aktu prasībām atbilstošu bezrecepšu veterināro zāļu izplatīšanu ar interneta starpniecību, speciālajā atļaujā (licencē) vispārēja tipa aptiekas atvēršanai (darbībai) var norādīt jaunu speciālās darbības nosacījumu “bezrecepšu veterināro zāļu izplatīšana, izmantojot tīmekļa vietni”.

Tāpat bezrecepšu veterinārās zāles ar interneta starpniecību varēs izplatīt tikai tās aptiekas, kas jau izplata veterinārās zāles. Šāda prasība noteikta, lai uzraudzītu veterināro zāļu izplatīšanu internetā. Aptiekas ar interneta starpniecību būs tiesīgas izplatīt tikai tās bezrecepšu veterinārās zāles, kas iekļautas Latvijas veterināro zāļu reģistrā. Tāpat aptiekām savā mājaslapā būs jānorāda informācija par izplatāmajām bezrecepšu veterinārajām zālēm, ziņo LETA.

Izmaiņas stāsies spēkā 1.martā.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*