Sākums » Farmācija » Aptiekās aug pieprasījums recepšu zāļu piegādei uz mājām
Aptiekās aug pieprasījums recepšu zāļu piegādei uz mājām

Aptiekās aug pieprasījums recepšu zāļu piegādei uz mājām

Jaunā gada pirmajās nedēļās par 20% ir pieaudzis to klientu skaits, kuri “Mēness aptiekā” izmanto recepšu zāļu piegādi uz mājām, ziņo uzņēmuma pārstāvji, norādot, ka šobrīd arvien vairāk kļūst ļaužu, kuri nevar iziet no mājas. Hroniskām kaitēm, vājai imunitātei, funkcionāliem traucējumiem un Covid-19 radītiem ierobežojumiem pievienojušās arī pamatotas bažas pakrist uz slidenas ietves.

“Mēness aptiekā” farmaceits sniedz konsultācijas un pieņem attālinātus pasūtījumus zāļu, tostarp recepšu zāļu un arī valsts kompensēto zāļu un medicīnisko ierīču, piegādei uz dzīvesvietu. Zāles uz mājām galvenokārt piegādā kurjers un norēķināties par medikamentu un pakalpojumu var, izmantojot maksājumu karti.

Kā informē “Mēness aptiekas” farmaceits, aptiekas vadītājs un konsultants tiešsaistē Vadims Brižaņs, ar katru nedēļu pasūtījumu skaits pieaug. Aktuālo pakalpojumu sniegšanas laiku un nosacījumus var uzzināt uzņēmuma mājas lapā. Atkarībā no situācijas tiesības piegādāt zāles ir farmaceitam, farmaceita asistentam vai ārstniecības personai, kā arī kurjeram, brīvprātīgo organizāciju un biedrību pārstāvim, aprūpētājam un sociālā darba speciālistam, kurš sniedz sociālās aprūpes pakalpojumus. Par pasūtījuma apstrādi ir atbildīgi vairāki farmaceiti.

Kopš pērnā gada 26. maija šādu pakalpojumu piedāvā arī BENU aptieku tīkls, kas nodrošina zāļu piegādi klientu dzīvesvietā. Piegādāti tiek recepšu, kompensējamie, bezrecepšu medikamenti, kā arī medicīniskās ierīces. Šī jaunā pakalpojuma nodrošināšanā ir iesaistītas BENU aptiekas visos Latvijas reģionos – Rīgā, Ventspilī, Cēsīs, Jelgavā, Cesvainē un Rēzeknē.

Arī aptiekas, kas darbojas “Mana aptieka” apvienībā, vairākās Latvijas vietās nodrošina zāļu piegādi uz mājām. Šādu pakalpojumu sniedz arī aptieku tīkli “Apotheka”, “Euroaptieka” un “Latvijas aptieka”.

COVID-19 pandēmijas apstākļi ir radījuši objektīvu nepieciešamību pēc šāda pakalpojuma, tādēļ normatīvajos aktos ir veiktas attiecīgas izmaiņas, kas sniedz iespējas paplašināt farmaceitiskās aprūpes pakalpojumu klāstu.

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.