Sākums » Farmācija » Aptieku īpašnieku asociācija paziņo par nosaukuma maiņu
Aptieku īpašnieku asociācija paziņo par nosaukuma maiņu
Foto: no "Mēness aptiekas" arhīva.

Aptieku īpašnieku asociācija paziņo par nosaukuma maiņu

Biedrība “Aptieku īpašnieku asociācija” paziņojusi, ka 2021. gada 27. maijā mainījusi nosaukumu un turpmāk sauksies “Latvijas farmaceitiskās aprūpes asociācija”. Par to pilnsapulcē lēmuši asociācijas biedri – Latvijas četri lielākie aptieku uzņēmumi.

Šāds lēmums pieņemts, jo mainījušies uzsvari, un ne uzņēmējiem, ne sabiedrībai kopumā vairs nav prioritārs aptieku īpašumtiesību jautājums, bet lielāka uzmanība tiek pievērsta pacientu farmaceitiskajai aprūpei, savā mājaslapā skaidro organizācija.

“Līdz ar nosaukuma maiņu asociācija vēlas vēstīt sabiedrībai un valsts institūcijām, ka ir norūpējusies par farmācijas lomu veselības aprūpes sistēmā, kas kā resurss nav pietiekami izmantota vislabākā mērķa sasniegšanai, un tas steidzami jāmaina,” pauž asociācija.

Latvijas Farmaceitiskās aprūpes asociācija ir nevalstiska organizācija, kas dibināta 2008. gadā kā Aptieku īpašnieku asociācija.

Par saviem mērķiem tā izvirzījusi:

  • pilnveidot farmācijas jomas regulējumu Latvijā, lai tas veicinātu farmaceitiskās aprūpes pakalpojumu pieejamību visiem iedzīvotājiem;

  • paplašināt aptiekās saņemamo veselības aprūpes pamata pakalpojumu klāstu;
  • uzlabot farmaceitiskās aprūpes pieejamību katram Latvijas iedzīvotājam kvalitātes, reģionālā, finansiālā, laika un atbilstības ziņā;
  • stiprināt farmaceitiskās aprūpes sniedzēju, farmaceitu un aptieku reputāciju un nozīmi veselības aprūpes sistēmā.

Asociācijas biedri ir četri Latvijas aptieku tīkli: “Mēness aptieka”, “Apotheka”, “BENU aptieka” un “Latvijas aptieka”.

Biedrības darbību nodrošina valde un izpilddirektore Kristīne Jučkoviča, kas kopsapulču starplaikā veic biedrības ikdienas darba koordinēšanu pilnā apjomā.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.