Sākums » E-veselība » Aptieku pārstāvji uzsver – pēdējā mēnesī e-veselības darbība pasliktinājusies
Aptieku pārstāvji uzsver – pēdējā mēnesī e-veselības darbība pasliktinājusies

Aptieku pārstāvji uzsver – pēdējā mēnesī e-veselības darbība pasliktinājusies

Pēdējā mēneša laikā problēmas e-veselības darbībā ir pasliktinājušās, otrdien, 22.maijā, Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē paudusi Aptieku biedrības valdes priekšsēdētāja Agnese Ritene.

Reizē Ritene gan norādījusi, ka Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāvji ir brīdinājuši par šādu gaidāmos situāciju. Viņa arī norādījusi, ka, saskaroties ar to, ka sistēma nestrādā, aptiekāri arī nevar pacientiem pateikt, cik ilgi šī situācija turpināsies.

Kā paudusi Aptieku biedrības vadītāja, lai gan farmaceiti ir pacietīgi, šajā mēnesī situācija ar e-veselību ir “aizgājusi nekontrolētā” virzienā.

Reģionālās aptiekas farmaceite, Aptieku biedrības valdes locekle Aiga Zariņa norādījusi, ka aptiekās katru dienu mēdz būt dramatiskas situācijas, kad pacienti ar lielām sāpēm netiek pie pretsāpju zālēm, jo nedarbojas e-veselības sistēma, kas ļautu veikt nepieciešamās darbības medikamentu izsniegšanai. Zariņa zinot par situācijām, kad iedzīvotāji uz aptieku brauc ar vienīgo pieejamo publisko transportu vai ir īpaši sarunājuši ar kaimiņiem, taču pie izrakstītā medikamenta netiek. Līdz ar to gan pacienti, gan farmaceiti ir nonākuši ķīlnieku lomā, paudusi aptiekāre.

Ritene skaidrojusi, ka e-veselības problēmu dēļ izrakstīto papīra recepšu skaits ir palielinājies par 50%.

Savukārt NVD pārstāves norādījušas, ka ir aicinājušas ģimenes ārstus pacientiem dot līdzi elektronisko izrakstu zāļu saņemšanai. Apakškomisijas sēdē gan no atsevišķiem klātesošajiem izskanējis viedoklis, ka tā neesot likumīga kārtība.

Tāpat uz problēmām e-veselības sistēmā norādījusi Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide, skaidrojot, ka pēdējās nedēļās gandrīz katru dienu ir konstatēti traucējumi e-veselībā. Viņa norādījusi, ka par nepieciešamību e-veselības sistēmas sakārtošanā piesaistīt speciālistus ģimenes ārsti runā jau divus gadus, bet tikai pēdējo nedēļu laikā tas ir izdarīts.

Veide vērsusi uzmanību, ka traucējumi sistēmas darbībā rada milzīgas problēmas aptiekās, jo ir nepieciešams sistēmā ievadīt receptes, lai varētu izsniegt medikamentus.

Veselības ministres Andas Čakšas biroja vadītājs Andrejs Panteļējevs uzsvēris, ka pašlaik ir “skaidrs un gaišs politiskais uzstādījums”, ka pēc pusotra, diviem mēnešiem e-veselībai ir “jādarbojas nevainojami”.

NVD pārstāves arī norādījušas uz vairākiem datiem, kas liecina, ka e-veselības sistēmā ir vērojami uzlabojumi.

Jau vēstīts, ka veselības ministre Čakša maija pirmajā pusē solīja, ka divu mēnešu laikā e-veselības sistēma kļūs par “palīgu, nevis šķērsli” mediķiem. Viņa aģentūrai LETA atzina, ka nav apmierināta ar to, kādā ātrumā e-veselības sistēma strādā, īpaši tāpēc, ka pagājuši jau četri mēneši, kopš e-veselības sistēmas obligātās lietošanas sākuma.

Vēlāk maija vidū ministre LTV “Rīta panorāmā” norādīja, ka galvenā kļūda esot atrasta vienā no e-veselības moduļiem, kas bremzējot visas sistēmas darbību.

Iepriekš arī no ģimenes ārstiem izskanējušas daudzas sūdzības par problēmām e-veselības darbībā, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

 

www.farmacija-mic.lv

Viens komentārs

  1. Kā palīdzēt aptiekas apmeklētājam saņemt savas zāles, ja sistēma nestrādā divas dienas un kas aptiekai samaksās par papildus slodzi papīra recepšu ievadīšanai e- veselības sistēmā?

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*