Sākums » Interesanti » Ar “Gada balvu medicīnā” apbalvos labākos mediķus
Ar “Gada balvu medicīnā” apbalvos labākos mediķus

Ar “Gada balvu medicīnā” apbalvos labākos mediķus

Šodien, 21. martā, “Gada balvas medicīnā 2023” svinīgajā ceremonijā tiks apbalvoti Latvijas labākie mediķi, informē Latvijas Ārstu biedrība (LĀB).

Balva tiks pasniegta 15 nominācijās, bet Latvijas iedzīvotājiem bija iespēja balsot par savu kandidātu desmit nominācijās – “Gada ģimenes ārsts”, “Gada ārsts speciālists”, “Gada zobārsts”, “Gada ārsta palīgs”, “Gada farmaceits”, “Gada māsa”, “Gada māsas palīgs”, “Gada vecmāte”, “Gada funkcionālais speciālists” un “Gada slimnīca”.

“Gada balva medicīnā” tiks pasniegta arī nominācijās “Gada jaunais ārsts”, “Gada cilvēks medicīnā”, “Gada notikums medicīnā” un “Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā”. Šajās nominācijās uzvarētājus nosaka LĀB ekspertu žūrija. Savukārt nominācijā “Gada docētājs” par saviem pedagogiem balsojuši Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas Universitātes medicīnas studenti.

Balvu par mūža ieguldījumu medicīnā LĀB šogad nolēmusi pasniegt traumatologam – ortopēdam un veselības aprūpes vadības ārstam Jānim Petronim un internistam – kardiologam Ivaram Siliņam.

Siliņš ir Rīgas Medicīnas institūta jeb tagadējās Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pirmā izlaiduma (1956) absolvents, ārsts, kardiologs, zinātnieks, Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks (2004) un profesors. Viņš ir strādājis slimnīcā “Gaiļezers” kopš tās atvēršanas 1979.gadā un ilgus gadus bijis Iekšķīgo slimību klīnikas vadītājs. Profesors aktīvi darbojies gan zinātniskajā darbā, gan jaunās mediķu paaudzes skološanā. Tāpat Siliņš ir atmiņu grāmatas “Mans gājiens” (2016) autors, un LĀB Goda biedrs kopš 2001.gada.

Savukārt Petronis savas darba gaitas uzsācis 1970.gadā Gulbenes slimnīcā, bet 2018.gadā kļuvis par ilggadēju Rīgas 2.slimnīcas vadītāju, bet 2019.gadā par tās valdes priekšsēdētāju. Viņš ir ieviesis ceļa locītavas endoprotezēšanas operāciju ar kinemātiskās datornavigācijas sistēmu “Orthopilot”, kā arī ir vairāku publikāciju autors.

Petronis 2000.gadā apbalvots ar IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni, kopš 2014.gada ir LĀB Goda biedrs, 2016.gadā saņēmis Rīgas gada balvu sociālajā nozarē, bet 2019.gadā – Rīgas domes Atzinības rakstu un piemiņas balvu par inovatīvu metožu pielietošanu medicīnā, sabiedrības veselības veicināšanu un Rīgas medicīnas nozares popularizēšanu pasaulē.

“Gada balva medicīnā ir iespēja ikvienam Latvijas iedzīvotājam atcerēties un izteikt savu atbalstošo viedokli mediķiem, kuri ir palīdzējuši būt veseliem vai izārstēties no slimībām. Apzinoties esošās problēmas nozarē, mēs aicinām šoreiz padomāt par labajām pieredzēm, jo tas rāda pozitīvu piemēru un spēju pilnveidoties visiem nozarē strādājošajiem. Arī šogad pateiksimies ārstiem, kuri savu mūžu veltījuši medicīnai un saviem pacientiem, ārstu izglītošanai un nozares izaugsmes veicināšanai”, saka Ilze Aizsilniece, LĀB prezidente.

“Gada balvas medicīnā” pasniegšanas pasākumu organizē LĀB sadarbībā ar Latvijas Jauno ārstu asociāciju un Latvijas Māsu asociāciju, kā arī Latvijas Universitāti un Rīgas Stradiņa universitāti.

Skaties ReTV: Gada balva medicīnā 2023. 23.03.2024. – YouTube

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*