Sākums » Farmācija » Ar kompensējamo zāļu cenu ierobežošanu grib izkustināt ilgstoši nemainīgās zāļu cenas
Ar kompensējamo zāļu cenu ierobežošanu grib izkustināt ilgstoši nemainīgās zāļu cenas

Ar kompensējamo zāļu cenu ierobežošanu grib izkustināt ilgstoši nemainīgās zāļu cenas

Plāns ierobežot kompensējamo medikamentu pieļaujamo cenu medikamentiem ar identisku aktīvo vielu saistīts ar to, ka pacientiem ir tiesības saņemt lētāku medikamentu, aģentūrai LETA paudusi veselības ministre Anda Čakša.

Viņa norādījusi, ka diskusijas par ierobežojumu notiks, tomēr, Veselības ministrijas (VM) ieskatā, kompensējamo zāļu “koridoram” jābūt pārskatāmam, proti, nav pieļaujams, ka valsts medikamentu apmaksā 100% apmērā, bet pacienta līdzmaksājums ir trīs reizes lielāks nekā lētākais medikaments sarakstā.

Ministre skaidrojusi, ka, ņemot vērā Lietuvas pieredzi, plānotajam ierobežojumam nevajadzētu piespiest zāļu ražotājus pamest tirgu, tomēr Čakša pieļauj, ka atsevišķi medikamenti varētu vairs nebūt kompensējamo zāļu sarakstā.

Pēc viņas paustā, plāns ierobežot kompensējamo medikamentu pieļaujamo cenu ir mēģinājums “izkustināt” zāļu ražotājus, kuri jau divpadsmit vai trīspadsmit gadus nav mainījuši medikamenta cenu. Turklāt būtiski, ka runa nav par jaunajiem medikamentiem, bet gan par zālēm, kuras jau ilgstoši atrodas tirgū, piebildusi Čakša.

Runājot par Lietuvas pieredzi, Čakša skaidrojusi, ka Latvija šim jautājumam pieiet maigāk, proti, Latvija plāno starpību starp lētāko un dārgāko medikamentu noteikt 100% apmērā, kamēr Lietuva sāka ar 60%, bet tagad ierobežojumu noteikusi jau 10% apmērā.

Uz jautājumu, vai līdzīgi kā Lietuvā plānots turpināt samazināt pieļaujamo cenu, Čakša norādījusi, ka vispirms jāizvērtē, kādu ieguvumu dos 100% ierobežojumus, un tikai tad varēšot sākt domāt par tālāko rīcību.

Ministre ir pārliecināta, ka izdoties panākt, lai izmaiņas stājas spēkā ar nākamā gada janvāri.

 

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.