Sākums » Farmācija » Arī “A Aptiekās” varēs nodot nederīgos medikamentus
Arī “A Aptiekās” varēs nodot nederīgos medikamentus

Arī “A Aptiekās” varēs nodot nederīgos medikamentus

Sākot ar šo nedēļu visās SIA “A Aptiekas” tīkla aptiekās iedzīvotājiem būs iespēja nodot nederīgos medikamentus, tādējādi parūpējoties par to drošu iznīcināšanu un saglabājot tīru apkārtējo vidi, ziņo uzņēmuma pārstāvji. Patlaban iedzīvotāji visbiežāk lietošanai vairs nederīgās zāles izmet kopā ar sadzīves atkritumiem, jo nevēlas maksāt par to iznīcināšanu licencētam bīstamo atkritumu pārstrādes uzņēmumam, norāda “A Aptiekas”.

Speciāli medikamentu savākšanas konteineri tiks izvietoti visās 78 “A Aptiekas” tīkla aptiekās un uzņēmums apmaksās to iznīcināšanu dabai draudzīgā veidā. Medikamenti, kas nonāk apkārtējā vidē, var veidot toksiskus savienojumus, kas piesārņo ūdeni un gaisu, turklāt var būt kaitīgi visiem dzīvajiem organismiem.

“A Aptiekas” rīkotā akcija “Vislatvijas zāļu skapīšu tīrīšana” norisināsies līdz oktobra beigām un tās laikā aptieku apmeklētājiem būs iespēja aizpildīt arī anketas par zāļu lietošanas paradumiem, lai, pamatojoties uz iegūtajiem datiem, aptiekas speciālisti varētu izstrādāt rekomendācijas medikamentu drošai lietošanai. Ikviens anketas aizpildītājs varēs laimēt arī atpūtu Latvijas laukos.

Šobrīd normatīvie dokumenti nenosaka kārtību, kādā medikamentu utilizēšana jāveic iedzīvotājiem. Nederīgus vai derīguma termiņu zaudējušus medikamentus nav vēlams izmest kopā ar saimnieciskajiem atkritumiem vai noskalot kanalizācijā. Pagaidām gan neviens normatīvais akts neparedz obligātu prasību iedzīvotājiem medikamentus atgriezt aptiekā un aptiekai prasību obligāti tos pieņemt, tomēr daudzas Latvijas aptiekas piedāvā šo pakalpojumu saviem klientiem, to finansējot no personīgā vai pašvaldības budžeta.

Ņemot vērā, ka nederīgi vai derīguma termiņu zaudējuši medikamenti ir klasificēti kā bīstami atkritumi, zāļu ražotājiem, lieltirgotavām un aptiekām, atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, medikamentus jānodod bīstamo atkritumu apsaimniekotājiem to tālākai utilizēšanai, norāda Veselības inspekcija.

Ar to, kas notiek, kad zāles nonāk ūdens apgādes sistēmā, varat iepazīties šajā infografikā: http://farmacija-mic.lv/kas-notiek-kad-zales-nonak-udens-apgade/

Elīna Badune

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*