Sākums » Aktuāli » Arī “Astellas”, “Bayer”, “Boehringer Ingelheim” un citi zāļu ražotāji sniedz atbalstu Ukrainai
Arī “Astellas”, “Bayer”, “Boehringer Ingelheim” un citi zāļu ražotāji sniedz atbalstu Ukrainai

Arī “Astellas”, “Bayer”, “Boehringer Ingelheim” un citi zāļu ražotāji sniedz atbalstu Ukrainai

Jau rakstījām par farmācijas uzņēmumiem “AbbVie”, “AstraZeneca”, “Biogen”, “Bristol Myers Squibb”, “Grünenthal”, “Ipsen” un “Johnson & Johnson”, kas pauduši savu viedokli par Ukrainā notiekošo karu un snieguši finansiālu vai praktisku atbalstu ukraiņu tautai.

Eiropas farmācijas rūpniecības un asociāciju federācija (EFPIA) publicējusi garu sarakstu ar saviem organizācijas biedriem – zāļu ražotājiem, kas iestājas pret Krievijas iebrukumu Ukrainā un atbalsta ukraiņus šajā brīdī. Saraksts tiek atjaunots un papildināts, jo arvien vairāk farmācijas uzņēmumu nosoda Krievijas agresiju un sniedz praktisku un finansiālu atbalstu karā cietušajai Ukrainai.

Turpinām rakstīt par farmācijas uzņēmumiem, kas iekļauti EFPIA sarakstā.

Astellas

“Mēs domās esam kopā ar ukraiņu tautu, un mēs ceram uz ātru un mierīgu situācijas atrisinājumu,” ziņo farmācijas uzņēmuma “Astellas”.

“Mūsu prioritāte ir “Astellas Ukraine” darbinieku un viņu ģimeņu drošība,” uzsver uzņēmums. “Astellas” arī turpina uzturēt pastāvīgu partnerību ar piegādātājiem, izplatītājiem un galvenajām ieinteresētajām pusēm, lai nodrošinātu pacientiem nepārtrauktu zāļu piegādi.

“Mēs esam veikuši pasākumus, lai atbalstītu cilvēkus Ukrainā. Mēs ziedojam 10 miljonus jenu organizācijai UNICEF, lai atbalstītu viņu humanitāro darbību. Mēs arī izskatām citas filantropijas iespējas, tostarp būtisko zāļu ziedošanu un līdzekļu vākšanu,” informē uzņēmums.

Uzņēmums joprojām ir apņēmies pildīt savu misiju visās valstīs, kurās tas darbojas.

Bayer

Reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, zāļu ražotājs “Bayer” paziņojis par 3 miljonu eiro liela katastrofu seku likvidēšanas fonda izveidi, lai nodrošinātu ārkārtas pasākumu veikšanu. Atbalsta fonds apgādās starptautiskās un vietējās humānās palīdzības organizācijas, kas darbojas Ukrainā un tās kaimiņvalstīs. Fondā ir iekļauta arī uzņēmuma sākotnējā humānā palīdzība, par kuru tika paziņots jau nākamajā dienā pēc pirmā Krievijas uzbrukuma. Tajā ietilpa 300 000 eiro tūlītējas palīdzības organizēšanai caur Vācijas Sarkano krustu un Ukrainas vietējām organizācijām.

Turklāt “Bayer” jau 1. martā pēc Ukrainas Veselības ministrijas pieprasījuma nosūtīja pirmo nepieciešamo antibiotiku un sterilo medicīnas preču sūtījumu. Neskatoties uz ļoti sarežģīto situāciju, produkti nonāca Ukrainā, kur tie nodrošinās medicīnisko aprūpi līdz pat 27 000 pacientu, ziņo uzņēmums.

Chiesi

Itāļu farmācijas uzņēmums “Chiesi” paziņojis par sākotnēju viena miljona eiro ziedojumu, no kura daļa jau ir piešķirta, lai atbalstītu humānās palīdzības organizācijas, piemēram, Itālijas Sarkano krustu un Ukrainas organizācijas un bēgļu fondu.

Neskatoties uz nestabilo situāciju, “Chiesi” turpinās nodrošināt nepārtrauktu piekļuvi uzņēmuma zālēm gan pacientiem Ukrainā, gan arī Krievijā.

Boehringer Ingelheim

Arī “Boehringer Ingelheim” paziņojis, ka nosoda Krievijas militāro agresiju pret Ukrainu.

“Rīkotājdirektoru padomes vārdā es vēlos paust mūsu skumjas un sašutumu par kara sākšanu Eiropas vidū. Tas ietekmē cilvēkus visā reģionā, kur ģimenēm ir piederīgie abās robežas pusēs un kur dēli un meitas tiek aicināti pildīt kaujas uzdevumus, kas nes tikai ciešanas un sāpes,” pauž rīkotājdirektoru padomes priekšsēdētājs Huberts fon Baumbahs (Hubertus von Baumbach). “Karš nekad nevar būt pieņemams kā konfliktu risināšanas līdzeklis.”

1992. gada februārī uzņēmums nodibinājis savas pārstāvniecības Ukrainā un Krievijā, kur darbinieku skaits šobrīd ir pieaudzis līdz gandrīz 800 cilvēkiem. “Šo 30 gadu laikā mēs kopā esam daudz sasnieguši iedzīvotāju veselības interesēs, pacientu un dzīvības labā. Mūsu Ukrainas un Krievijas kolēģi ir kļuvuši par neatņemamiem “Boehringer Ingelheim” ģimenes locekļiem,” pauž Baumbahs. ” Mūsu domas ir kopā ar viņiem, kā arī daudziem cilvēkiem, kuri vienkārši vēlas dzīvot mierā. Kolēģu vārdā izsaku visdziļāko līdzjūtību viņiem visiem.”

“Esam nolēmuši ziedot 2,5 miljonus eiro labdarības organizācijām, kas sniedz humāno palīdzību Ukrainai un tās iedzīvotājiem,” ziņo uzņēmums.

“Daudzi kolēģi strādā pie tā, lai jebkādā veidā nodrošinātu mūsu darbinieku un viņu ģimeņu drošību un labklājību. Mēs esam ciešā kontaktā ar mūsu Ukrainas kolēģiem,” informē “Boehringer Ingelheim”. “Tajā pašā laikā mēs cenšamies ierobežot konflikta ietekmi uz medikamentu piegādi pacientiem abās valstīs,” uzsver uzņēmums. “Mēs vēlamies pateikties visiem, kas pēdējo dienu laikā ir neatlaidīgi strādājuši, lai sniegtu palīdzību visur, kur vien tā nepieciešama.” H. fon Baumbahs sola: “Mēs darīsim visu, lai palīdzētu kara skartajiem kolēģiem, viņu ģimenēm un tuvieniekiem.”

Uzņēmuma ziedojums tiks sadalīts šādām labdarības organizācijām:

  • 750 000 EUR – Starptautiskai Sarkanā krusta komitejai (ar Vācijas Sarkanā krusta starpniecību),
  • 750 000 EUR – Vācijas humānās palīdzības organizācijai “Aktionsbündnis Katastrofenhilfe”,

Lundbeck

Dānijas farmācijas uzņēmums “Lundbeck” ziedojis 10 miljonus Dānijas kronu (aptuveni 1,5 mlj USD) Dānijas Sarkanajam krustam, lai atbalstītu ārkārtas palīdzības pasākumus Ukrainā, un pēta veidus, kā ziedot svarīgākās zāles cilvēkiem, kam tās nepieciešamas.

“Mūsu prioritāte ir bijusi un arī turpmāk būs rūpēties par saviem kolēģiem un pacientiem gan Ukrainā, gan Krievijā – nevainīgiem cilvēkiem kara vidū,” paziņojis “Lundbeck”.

Arī turpmāk ziņosim par farmācijas uzņēmumiem, kas sniedz atbalstu Ukrainai kara krīzē. Ar visu uzņēmumu sarakstu var iepazīties EFPIA tīmekļvietnē: https://www.efpia.eu/news-events/the-efpia-view/efpia-news/pharmaceutical-industry-response-to-the-war-in-ukraine/ 

Sagatavoja Elīna Badune

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*