Sākums » Aktuāli » Arī “GSK” un “Lilly” sniedz ievērojamu finansiālu atbalstu Ukrainai
Arī “GSK” un “Lilly” sniedz ievērojamu finansiālu atbalstu Ukrainai

Arī “GSK” un “Lilly” sniedz ievērojamu finansiālu atbalstu Ukrainai

Arvien jauni starptautiskie farmācijas uzņēmumi pauž savu viedokli par Ukrainā notiekošo karu un sniedz finansiālu vai praktisku atbalstu ukraiņu tautai. Jau ziņojām par daudziem zāļu ražotājiem, kas nosodījuši Krievijas agresiju un ir palīdzējuši Ukrainai: “AbbVie”, “AstraZeneca”, “Biogen”, “Bristol Myers Squibb”, “Grünenthal”, “Ipsen” un “Johnson & Johnson”, “Astellas”, “Bayer”, “Chiesi”, “Boehringer Ingelheim”, “Lundbeck”, “Amgen”, “Servier”, “Daiichi Sankyo”, “Roche”, “Teva”.

Eiropas farmācijas rūpniecības un asociāciju federācija (EFPIA) turpina atjaunot farmācijas uzņēmumu sarakstu, kurā publicēti organizācijas biedri, kas iestājas pret Krievijas iebrukumu Ukrainā un atbalsta ukraiņus šajā brīdī. Ar katru dienu arvien vairāk farmācijas uzņēmumu visā pasaulē nosoda Krievijas rīcību un sniedz praktisku un finansiālu atbalstu karā cietušajai Ukrainai.

Turpinām rakstīt par farmācijas uzņēmumiem, kas iekļauti EFPIA sarakstā.

GSK (GlaxoSmitKline)

“Arī mēs kopā ar visu pasaules sabiedrību esam dziļi nobažījušies par traģiskajiem un šokējošajiem notikumiem Ukrainā,” savā paziņojumā pauž uzņēmuma GSK (GlaxoSmitKline) vadība. GSK norāda, ka turpina strādāt saskaņā ar saviem mērķiem kā uzņēmums, kas nodarbojas ar pacientu veselības aprūpi.

“Mūsu galvenā prioritāte ir uzņēmuma darbinieku drošība un labklājība, neatkarīgi no viņu atrašanās vietas. Pēc tam mēs koncentrējamies uz to, lai mūsu produkti sasniegtu cilvēkus, kuriem tie ir nepieciešami, tostarp atbalstām humānās palīdzības pasākumus Ukrainā,” raksta GSK.

“Mēs pilnībā nosodām karadarbības pastiprināšanu un kaitējumu un ciešanas, ko tā rada cilvēkiem Ukrainā un ārpus tās. Notiekošās darbības ir vardarbīgas un pilnīgā pretrunā ar mūsu mērķiem un nesatricināmo pārliecību, ka pret visiem cilvēkiem jāizturas ar cieņu un cilvēcību,” pauž uzņēmums.

Uzņēmums sniedz mērķtiecīgu humāno atbalstu sadarbībā ar saviem ilgtermiņa partneriem – nevalstiskajām organizācijām, kurām ir savas komandas Ukrainā un tās kaimiņvalstīs. GSK sola, ka, situācijai attīstoties, turpinās reaģēt, vadoties pēc saviem humānajiem principiem.

  • GSK ziedojis 3,25 miljonus britu mārciņu Sarkanajam Krustam un organizācijai “Glābiet bērnus”, kas nodrošina pārtiku, ūdeni, pirmo palīdzību, medikamentus, siltas drēbes un pajumti cilvēkiem Ukrainā un bēgļiem uz robežas.
  • Uzņēmums arī ziedojis 250 000 britu mārciņu sabiedriskajai organizācijai “Crown Agents”, kas pēdējos 20 gadus ir sadarbojusies ar Ukrainas Veselības ministriju, lai apmaksātu 2500 medicīnisko traumu komplektu iegādi. Tāpat GSK konsultējas ar šo organizāciju par to, kā nodrošināt nepārtrauktu būtisko medikamentu piegādi Ukrainā, situācijai pasliktinoties.
  • Papildus uzņēmuma veiktajam ziedojumam GSK darbinieki visā pasaulē jau ir ziedojuši vairāk nekā 160 000 britu mārciņu organizācijai “Glābiet bērnus” un Sarkanajam Krustam, ko GSK saviem darbiniekiem atlīdzinās.
  • Uzņēmums arī reaģē uz steidzamiem preču pieprasījumiem no Ukrainas Veselības ministrijas. Tie ietver antibiotiku, astmas medikamentu un pretsāpju līdzekļu ziedojumus.
  • GSK arī apspriežas ar organizāciju UNICEF par būtisku bērnu vakcīnu piegādi Polijai, lai aizsargātu strauji augošo bēgļu skaitu.

Lilly

Uzņēmums “Lilly” ziedojis insulīnu 7,5 miljonu ASV dolāru apmērā ASV bezpeļņas organizācijai “Project Hope”, kas dod iespēju veselības aprūpes darbiniekiem, kas saskaras ar pasaules lielākajām veselības krīzēm, uzturēt pasaules iedzīvotājus pie veselības. Projekts “Hope” pašlaik tiek īstenots Ukrainā un aktīvi piegādā būtiskos medikamentus un medicīnas preces, lai palīdzētu ukraiņiem.

Uzņēmums izveidotais fonds “Lilly Foundation” arī ziedojis līdzekļus 500 000 ASV dolāru apmērā gan tiešajai palīdzībai, gan organizācijai “Americares”, lai atbalstītu tās palīdzības pasākumus kara reģionā.

“Americares” pašlaik strādā, lai sniegtu palīdzību ģimenēm, kuras saskaras ar krīzi Ukrainā. Organizācija cieši sadarbojas ar Pasaules Veselības organizāciju, reģionālajām veselības iestādēm un starptautiskām, valsts un vietējām reaģēšanas organizācijām Ukrainā un tās kaimiņvalstīs. “Lilly” fonds arī atlīdzinās uzņēmuma darbinieku veiktos ziedojumus līdz 500 000 ASV dolāriem.

“Mēs ceram uz tūlītēju karadarbības izbeigšanu un šīs krīzes miermīlīgu atrisinājumu pēc iespējas ātrāk,” paudis uzņēmums

Mēs turpināsim ziņot par farmācijas uzņēmumiem, kas sniedz savu ieguldījumu Ukrainas atbalstam.

Ar pilnu EFPIA izveidoto ziedotāju sarakstu var iepazīties šeit: https://www.efpia.eu/news-events/the-efpia-view/efpia-news/pharmaceutical-industry-response-to-the-war-in-ukraine/

Elīna Badune

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*