Sākums » Farmācija » Arī “Latvijas aptieku” tīklā varēs nodot nederīgos medikamentus
Arī “Latvijas aptieku” tīklā varēs nodot nederīgos medikamentus

Arī “Latvijas aptieku” tīklā varēs nodot nederīgos medikamentus

SIA “Silvanols”, kas sevi dēvē par zaļās farmācijas uzņēmumu, ar SIA “Latvijas aptiekas” atbalstu šī gada augustā un septembrī 25 lielākajās šī aptieku tīkla Rīgas un Rīgas rajona aptiekās īstenos videi draudzīga dzīvesveida veicināšanas akciju “Esi atbildīgs, domā zaļi!”. Akcijas laikā Latvijas iedzīvotāji bez maksas varēs nodot nederīgos medikamentus un to iepakojumus drošai to otrreizējai pārstrādei, papildus par to saņemot 10% atlaidi “Silvanols” uztura bagātinātāju un medicīnisko ierīču iegādei.

Nodotie medikamenti un to iepakojumi – kastītes, tūbiņas, flakoni, pudeles, blisteri un citi videi kaitīgi produkti – tiks nodoti otrreizējai pārstrādei un utilizācijai bīstamo atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumam AS “BAO”.

Akcija norisināsies laika posmā no 2014.gada 1.augusta līdz 30. septembrim “Latvijas aptieka” aptiekās Rīgā (Kr. Barona ielā 117, Tēriņu ielā 56, Dzelzavas ielā 74, Lomonosova ielā 7, Grebenščikova ielā 1, Celmu ielā 3, Paula Lejiņa ielā 2, Lidoņu ielā 27, Kleistu ielā 9, Kurzemes prospektā 132, Valdeķu ielā 56, Nīcgales ielā 47a, Blaumaņa ielā 7, Kr.Valdemāra ielā 70, Rušonu ielā 15, Maskavas ielā 220b, Lielirbes ielā 17a, A.Deglava ielā 52, Lāčplēša ielā 24, Skolas ielā 5, Jūrmalā (Tukuma ielā 20), Ogrē (Druvas ielā 5), Ādažos (Rīgas gatvē 5), Jelgavā (Dobeles šosejā 7) un Olainē (Zemgales ielā 45a).

Jau ziņojām, ka no jūlija vidus līdz oktobra beigām nederīgos medikamentus varēs nodot arī visās 78 “A Aptiekas” tīkla aptiekās. “A Aptiekas” rīkotā akcijā “Vislatvijas zāļu skapīšu tīrīšana” aptieku apmeklētājiem būs iespēja aizpildīt arī anketas par zāļu lietošanas paradumiem, lai, pamatojoties uz iegūtajiem datiem, aptiekas speciālisti varētu izstrādāt rekomendācijas medikamentu drošai lietošanai. Ikviens anketas aizpildītājs varēs laimēt arī atpūtu Latvijas laukos.

Atgādinām, ka medikamenti, kas nonāk apkārtējā vidē, var veidot toksiskus savienojumus, kas piesārņo ūdeni un gaisu, turklāt var būt kaitīgi visiem dzīvajiem organismiem.

Šobrīd normatīvie akti nenosaka kārtību, kādā medikamentu utilizēšana jāveic iedzīvotājiem. Nederīgus vai derīguma termiņu zaudējušus medikamentus nav vēlams izmest kopā ar saimnieciskajiem atkritumiem vai noskalot kanalizācijā. Pagaidām gan neviens normatīvais dokuments neparedz obligātu prasību iedzīvotājiem medikamentus atgriezt aptiekā un aptiekai prasību obligāti tos pieņemt, tomēr daudzas Latvijas aptiekas piedāvā šo pakalpojumu saviem klientiem, to finansējot no personīgā vai pašvaldības budžeta.

Ņemot vērā, ka nederīgi vai derīguma termiņu zaudējuši medikamenti ir klasificēti kā bīstami atkritumi, zāļu ražotājiem, lieltirgotavām un aptiekām, atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, medikamentus jānodod bīstamo atkritumu apsaimniekotājiem to tālākai utilizēšanai, norāda Veselības inspekcija.

 

Elīna Badune

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.