Sākums » Farmācija » Arī šogad PVD un ZVA veterināro zāļu ražotājiem varēs labas prakses ražošanas sertifikātu pagarināt attālināti

Arī šogad PVD un ZVA veterināro zāļu ražotājiem varēs labas prakses ražošanas sertifikātu pagarināt attālināti

Arī šogad Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) un Zāļu valsts aģentūra (ZVA) veterināro zāļu vai to aktīvo vielu ražotājiem varēs labas prakses ražošanas sertifikātu pagarināt attālināti, otrdien nolēma valdība.

Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka PVD vai ZVA personai, kas ražo vai importē veterinārās zāles un to ražošanai paredzētās aktīvās vielas, ne retāk kā reizi trīs gados veic veterināro zāļu labas ražošanas prakses atbilstības pārbaudi un izsniedz attiecīgu sertifikātu, ja ir nodrošināta atbilstība visām prasībām. Noteikumos norādīts, ka ražotāja kvalificētā persona saražoto veterināro zāļu sērijas sertificēšanu veic klātienē.

Ņemot vērā, ka Latvijā un pasaulē vēl aizvien turpinās ar Covid-19 pandēmijas dēļ noteiktie ierobežojumi un joprojām ir iespējami veterināro zāļu piegāžu pārtraukumi, paredzēts, ka gadījumos, ja ierobežojumu dēļ nav iespējams laikus veikt kārtējo labas ražošanas prakses atbilstības pārbaudi, dienests un aģentūra arī šogad var automātiski pagarināt sertifikāta derīgumu.

Tomēr, ja uzņēmumā paredzētas izmaiņas ražošanas procesā, piemēram, ir jaunas iekārtas, jaunas telpas, jaunas ražojamās zāles un tamlīdzīgi, un pirms sertifikāta izsniegšanas ir jāveic labas ražošanas prakses atbilstības pārbaude, tad kompetentā iestāde nevar piemērot automātisko sertifikāta derīguma pagarinājumu.

Iepriekš iespēja sertifikātu pagarināt attālināti bija noteikta līdz pagājušā gada 31.decembrim.

Kā norāda Zemkopības ministrija, patlaban valstī ir deviņi veterināro zāļu ražotāji un importētāji.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.