Sākums » Jaunākie raksti » Ārstniecības personām un farmaceitiem piemaksās par paaugstinātu risku un slodzi Covid-19 apstākļos
Ārstniecības personām un farmaceitiem piemaksās par paaugstinātu risku un slodzi Covid-19 apstākļos

Ārstniecības personām un farmaceitiem piemaksās par paaugstinātu risku un slodzi Covid-19 apstākļos

6.novembrī Ministru kabinets atbalstīja 2,9 miljonu eiro piešķiršanu veselības nozarei, lai nodrošinātu piemaksas atbildīgo institūciju ārstniecības personām un citiem nodarbinātajiem par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos saistībā ar Covid-19 uzliesmojumu un seku novēršanu oktobrī.

No minētajiem 2,9 miljoniem eiro orientējoši 853 000 eiro paredzēti valsts un pašvaldību ārstniecības iestādēm, kuras sniedz stacionāros veselības aprūpes pakalpojumus un kurās ir stacionēti Covid-19 pacienti. Tas ļautu nodarbinātajiem, kuri ir iesaistīti Covid-19 pacientu ārstēšanas procesā, nodrošināt piemaksas 20-50 % apmērā no mēnešalgas, ziņo Ministru kabinets.

Aptuveni 751 000 eiro paredzēti valsts un pašvaldību ārstniecības iestādēs, kuras sniedz stacionāros veselības aprūpes pakalpojumus, uzņemšanas nodaļās nodarbinātajiem, nodrošināt piemaksas 20-30% apmērā no mēnešalgas.

Tāpat paredzēts nodrošināt piemaksas:

  • ģimenes ārstu praksēm – 707 000 eiro;
  • Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem – 331 000 eiro;
  • farmaceitiem par kompensējamo medikamentu izsniegšanu – 257 000 eiro;
  • Slimību profilakses un kontroles centram – 20 000 eiro;
  • Veselības ministrijai – 5000 eiro.

Arī turpmākajos mēnešos plānots nodrošināt piemaksas, sola Ministru kabinets. Faktiski izmaksājamās piemaksas atbildīgo institūciju ārstniecības personām un citiem nodarbinātajiem par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos ārkārtas sabiedrības veselības apdraudējumā saistībā ar Covid-19 uzliesmojumu par 2020. gada novembri un decembri tiks apkopotas janvārī un februārī, līdz ar to apmaksai papildus nepieciešamie finanšu līdzekļi būs pieprasāmi no 2021.gada budžeta.

www.farmacija-mic.lv

 

Viens komentārs

  1. Tikai slimnīcas farmaceitiem nemaksā un nepiemaksās, kaut cīņa notiek arī tur. Meklējot un sagādājot aizsarglīdzekļus, sekojot, lai neaptrūkstās medikamentu slimnīcas pacientiem.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.