Sākums » E-veselība » Ārvalstu eksperti atraduši e-veselību bremzējošu kļūdu
Ārvalstu eksperti atraduši e-veselību bremzējošu kļūdu

Ārvalstu eksperti atraduši e-veselību bremzējošu kļūdu

Starptautiski eksperti ir atraduši galveno kļūdu vienā no e-veselības moduļiem, kas bremzē visas sistēmas darbību, 14. maija LTV “Rīta panorāmā” paudusi veselības ministre Anda Čakša.

Par sistēmas labošanas darbu izmaksām Čakša skaidri nav atbildējusi, vien sakot, ka darbi tiekot veikti Veselības ministrijas (VM) budžeta ietvaros un ekspertiem par darbu tiekot maksāts pēc stundu likmes.

Čakša pastāstījusi, ka pēc e-veselības sistēmas divu līdz trīs mēnešu darba ticis pamanīts, ka dienu vidū sistēmas darbs bremzējas, tāpēc piesaistīti starptautiski eksperti, kuri pagājušajā nedēļā ir atraduši galveno kļūdu, kas vienā no e-veselības moduļiem visu sabremzējusi, un eksperti solījuši divu mēnešu laikā visu sakārtot.

Paralēli VM iestādes skatoties kļūmes ne tikai e-recepšu sistēmā, bet arī vai citās e-veselības apakšsistēmās nav kļūdu.

Kopumā Čakša e-veselību novērtējusi kā piemēru, kā nevajadzētu darīt, ja vēlas iegūt sistēmu, kas strādā. Politiķe atvainojusies visiem lietotājiem, ka sistēma nav tika laba, kā gribētos, taču konkrēti ārstiem, kurus bija aizskāruši daži amatpersonu izteikumi par viņu it kā pretdarbību jaunajai sistēmai, tomēr ministre nav atvainojusies.

Jaunā datu bāze, kurā būs apkopota informācija, kurām personām pienākas un kurām nepienākas valsts apmaksāta medicīniskā palīdzība, nebūšot no sīkām daļām salipināts “frankenšteins”, kāda esot e-veselība, tāpēc ministre ir optimistiskāka, ka šī sistēma strādāšot labāk, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

 

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.