Sākums » Farmācija » Ārvalstu zāļu ražotāji aicina jauniešus pieteikt dalību studentu konferencē

Ārvalstu zāļu ražotāji aicina jauniešus pieteikt dalību studentu konferencē

Atbalstot jauniešu izglītību, Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācija (SIFFA) piedāvā studentiem un vecāko klašu skolēniem lielisku iespēju – apliecināt savas zināšanas plašākā mērogā, piedaloties starptautiskā konferencē.

Farmācijas joma ir viena no straujāk augošajām nozarēm pasaulē ar interesantām un perspektīvām darba iespējām, paziņojumā presei pauž SIFFA. Pieprasījums pēc talantīgiem speciālistiem nozarē arvien pieaug, tāpēc ārvalstu zāļu ražotāji aicina Latvijas jauniešus izvēlēties studijas farmācijas nozarē.

Ikviens interesents aicināts piedalīties augstskolas RISEBA Starptautiskā studentu zinātniski pētniecisko un mākslinieciskās jaunrades darbu konferencē “Mainīgā pasaule – jaunu risinājumu meklējumos –  2019”. Konference notiks 6. jūnijā  RISEBA galvenā ēkā Rīgā, Meža ielā 3.

Konferences tēmu loks ir ļoti plašs – finanses, ekonomika, uzņēmējdarbība, sociālās tehnoloģijas, arhitektūra, audiovizuālās mākslas, biznesa psiholoģija, projektu vadība, reklāma u.c. Šogad, pēc SIFFA ierosinājuma, konferences tematikā iekļauts īpašs jaunums – veselības ekonomika un farmācija. Šīs tēmas izvēlētas, lai mudinātu jauniešus veikt zinātniskos pētījumus šajās jomās un raisītu interesi tajās studēt, skaidro asociācija.

“Farmācijas joma ir augoša, dinamiska nozare gan pasaulē, gan Latvijā, kur vajadzīgi talantīgi, zinoši speciālisti. Karjeras iespējas, ja studē farmāciju, ir tiešām plašas – pētniecība, jaunu zāļu attīstība, starptautiskā tirdzniecība un mārketings. Arī darbs zāļu ražošanas uzņēmumos, laboratorijās vai zāļu uzraudzības un kontroles jomā,” paziņojumā presei pauž SIFFA izpilddirektors Valters Bolēvics.

Ja interesē veselības vadība, SIFFA rosina jauniešus īpaši padomāt par iespējām studēt veselības ekonomiku. Veselības ekonomisti ir pasaulē augsti pieprasīti speciālisti, kuri, izmantojot ekonomikas teorijas un metodes, vērtē veselības aprūpē ieguldītos resursus un ar tiem sasniegtos ieguvumus. Piemēram, attīstītajās Eiropas valstīs, pamatojoties uz veselības ekonomistu izvērtējumu, tiek lemts, kādas jaunas ārstniecības metodes valsts apmaksās saviem iedzīvotājiem, kādi būs ieguvumi u.c. Veselības ekonomisti ir ļoti pieprasīti arī ārvalstu zāļu ražotāju pārstāvniecībās Latvijā, kas šādus ekspertus sagatavo pašu spēkiem, jo valstī viņu trūkst. Latvijā  veselības ekonomiku var apgūt Rīgas Stradiņa universitātes un RISEBA kopīgajā maģistra studiju programmā “Veselības vadība”.

Dalībnieku pieteikšanās RISEBA konferencei “Mainīgā pasaule – jaunu risinājumu meklējumos –  2019” ir līdz 27.maijam. Pirmo vietu ieguvējiem tiks piešķirtas arī naudas balvas.

Aicināti piedalīties pirmā līmeņa (koledžu), bakalaura, maģistra studiju programmu studenti un absolventi, kuri 2018./2019. studiju gadā aizstāvējuši noslēguma darbus, kā arī vecāko klašu skolēni.

Vairāk par iespēju pieteikties konferencē uzzini šeit:   http://www.riseba.lv/lv/zinatne/konferences/studentu-konferences

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.