Sākums » Farmācija » “AstraZeneca” apturēšanas rezultātā zaudētas 38 devas
“AstraZeneca” apturēšanas rezultātā zaudētas 38 devas
S. Henkuzens. Foto - no MIC arhīva.

“AstraZeneca” apturēšanas rezultātā zaudētas 38 devas

Pēc tam, kad Latvijā, līdzīgi kā citās Eiropas valstīs, tika pieņemts lēmums par “AstraZeneca” vakcīnas pret Covid-19 apturēšanu uz laiku, no atvērtajiem flakoniem tika norakstītas 38 devas, žurnālistiem pavēstīja Zāļu valsts aģentūras (ZVA) direktors Svens Henkuzens.

Latvija papildu piesardzības nolūkā pēc Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC), Imunizācijas valsts padomes (IVP), ZVA un Veselības inspekcija (VI) rekomendācijas pirmdien uz laiku apturēja vakcināciju ar “AstraZeneca” vakcīnu. Tomēr šodien pēc trīs dienu pauzes Latvijā atsāks lietot “AstraZeneca” vakcīnu pret Covid-19.

Pēc ZVA direktora paustā, šobrīd Latvijā ir pieejamas vairāk nekā 23 000 šīs vakcīnas devas, ieskaitot iepriekš apturēto sēriju “ABV5300”, ko tagad atkal varēs izmantot.

Kopumā šīs vakcīnas efektivitāte un drošums un ieguvumi ievērojami atsver riskus, kas saistās ar nopietnu un potenciāli letālu slimību, uzsvēra Henkuzens, piebilstot, ka Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) arī secinājusi, ka vakcinācija nav saistīta ar trombu veidošanos, tostarp atsevišķas sērijas kontekstā.

Tāpat ZVA direktors pavēstīja, ka šobrīd EZA notiek reģistrācijas sēde, kas apstiprina izmaiņas lietošanas instrukcijā, kas tālāk tiks izsūtīta vakcinācijas vietām.

Kā vēstīts, EZA ceturtdien “AstraZeneca” vakcīnu pret Covid-19 atzinusi par drošu.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.