Sākums » Farmācija » “AstraZeneca”: Covid-19 vakcīna varētu būt gatava jau šī gada beigās

“AstraZeneca”: Covid-19 vakcīna varētu būt gatava jau šī gada beigās

Farmācijas uzņēmums “AstraZeneca” 10. septembrī paziņojis, ka, neskatoties uz izlases veida klīniskā izmēģinājuma apturēšanu, vakcīna pret Covid-19 varētu būt gatava jau šī gada beigās vai nākamā gada sākumā.

“AstraZeneca” ziņo, ka “brīvprātīgi apturējusi” Covid-19 vakcīnas izlases veida klīnisku izmēģinājumu pēc tam, kad viens no šī izmēģinājuma brīvprātīgajiem dalībniekiem saslimis ar neizskaidrotu slimību.

“AstraZeneca”, kas izstrādā vakcīnu sadarbībā ar Oksfordas Universitāti, skaidrojusi, ka tas ir standarta pārskatīšanas process un kompānija brīvprātīgi apturējusi vakcināciju, lai ļautu neatkarīgai komitejai pārskatīt drošuma datus.

“AstraZeneca” vadītājs Paskāls Sorio paudis, ka uzņēmums vadīsies pēc šīs komitejas ieteikuma, kad atsākt izmēģinājumus. Uzņēmuma vadība norādījusi, ka lielos izmēģinājumos saslimšana reizēm notiek aiz nejaušības, bet to vajag neatkarīgi pārskatīt.

“AstraZeneca” ir viena no deviņām firmām, kuru potenciālās Covid-19 vakcīnas ir 3.fāzes izmēģinājumu stadijā. 31.augustā tā sāka iesaistīt izmēģinājumos 30 000 brīvprātīgos vairākos desmitos dažādu vietu ASV. Izmēģinājumi ar mazāku cilvēku skaitu sākti arī Brazīlijā un citur Dienvidamerikā.

Vakcīnā ar nosaukumu AZD1222 tiek izmantota parastu saaukstēšanos izraisoša adenovīrusa novājināta versija.

Lielbritānijā bāzētās zinātniskās pētniecības labdarības organizācijas “Wellcome Trust” direktors Džeremijs Ferārs intervijā BBC radio norādījis, ka vakcīnu izmēģinājumos bieži ir pauzes. Viņš sacījis, ka tas parāda, cik būtiski ir veikt vakcīnu izmēģinājumus pienācīgi ar neatkarīgu kontroli un regulatoru iesaisti.

“Galu galā sabiedrībai pilnībā jāuzticas tam, ka šīs vakcīnas ir drošas un, protams, efektīvas,” viņš piebildis.

Lielbritānijas valdības galvenais zinātniskais konsultants Patriks Valanss 9. septembrī paziņojis, ka līdzīgi pavērsieni bija gaidāmi, bet progress vakcīnu meklējumos kopumā ir pozitīvs un ir pamats cerēt, ka nākamgad būs iespējams veikt vakcināciju plašākos mērogos.

Lielbritānijas veselības ministrs Mets Henkoks paudis, ka pauze vakcīnas izmēģinājumos varbūt nemaz nenozīmē soli atpakaļ, norādot, ka nesen notika līdzīga pauze, kas tika atrisināta bez problēmām.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.