Sākums » Ārzemēs » ASV farmācijas gigants “AbbVie” vairs nevēlas pārņemt konkurentu “Shire”
ASV farmācijas gigants “AbbVie” vairs nevēlas pārņemt konkurentu “Shire”

ASV farmācijas gigants “AbbVie” vairs nevēlas pārņemt konkurentu “Shire”

ASV farmācijas giganta “AbbVie” direktoru valde šodien, 16.oktobrī, paziņojusi, ka tā vairs neatbalsta 40,2 miljardu eiro vērto pārņemšanas piedāvājumu, kas izteikts Londonas biržā kotētajam un Īrijā bāzētajam farmācijas uzņēmumam “Shire Pharmaceuticals”.

“AbbVie” norāda, ka šāds lēmums saistīts ar ASV valdības paredzētajām nodokļu likumu izmaiņām, kas šo darījumu padarījušas finansiāli mazāk pievilcīgu. Uzņēmums arī atzīst, ka tam par darījuma laušanu varētu nākties “Shire” maksāt 1,6 miljardus dolāru, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

ASV Finanšu ministrija septembrī prezentēja likumu izmaiņas, kas paredz cīnīties pret Savienoto Valstu uzņēmumiem, kuri savas administratīvās ēkas pārceļ uz ārvalstīm, lai izvairītos no nodokļu maksāšanas valstī.

“AbbVie” un “Shire” darījums sākotnēji paredzēja, ka apvienotais uzņēmums tiks izvietots Džersijas salā, Lamanša šaurumā, tādējādi samazinot ASV uzņēmuma nodokļu izdevumus. “AbbVie” izteikto pārņemšanas piedāvājumu “Shire” pieņēma šā gada jūlijā.

 

www.farmacija-mic.lv

 

LETA_logo

 

 

Foto – sciencecarriers.sciencemag.com

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*