Sākums » Jaunākie raksti » ASV Pārtikas un zāļu pārvalde konfiscējusi tūkstošiem viltotu diabētu zāļu vienību

ASV Pārtikas un zāļu pārvalde konfiscējusi tūkstošiem viltotu diabētu zāļu vienību

ASV Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA) turpina izmeklēt Ozempic (semaglutīda) 1 mg injekcijām viltojumu likumīgajā ASV zāļu piegādes ķēdē un ir konfiscējusi tūkstošiem produkta vienību.

ASV atklātajā gadījumā viltotas ir injekciju adatas. Attiecīgo adatu sterilitāti nevar apstiprināt, kas rada paaugstinātu inficēšanās risku pacientiem, kuri lieto viltotus produktus.

Kā zināms, 2023. gada oktobrī Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) izplatīja brīdinājumu, ka zāļu drošuma pārbaudes sistēma Vācijā, Austrijā un Lielbritānijā ir konstatējusi viltotu medikamentu Ozempic. Zāles ir izņemtas no apgrozības un pacientus nav sasniegušas. Kā liecina Latvijas Zāļu verifikācijas organizācijas (LZVO) rīcībā esošā informācija, Latvijā nav Ozempic medikamenta no šīs konkrētās sērijas, kurā konstatēts viltojums.

Vairāku ES valstu atbildīgās institūcijas, kā arī oriģinālo zāļu ražotājs veic šī gadījuma izmeklēšanu.

Ozempic ir recepšu zāles (injekciju šķīdums pilnšļircē), ko lieto cukura diabēta ārstēšanai pieaugušajiem. Šis medikaments satur to pašu aktīvo vielu kā cits diabēta ārstēšanai paredzēts recepšu medikaments, ko mēdz lietot arī ķermeņa masas mazināšanai. Augstā pieprasījuma dēļ Eiropā ir bijušas abu medikamentu piegādes problēmas, kas, visticamāk, bijis iemesls tieši Ozempic viltošanai, atzīst Eiropas valstu zāļu tirgus uzraugošās institūcijas.

LZVO aicina iedzīvotājus medikamentus iegādāties tikai oficiālās un uzticamās aptiekās un interneta aptiekās, nekādā ziņā neizvēloties pirkt zāles nezināmās interneta vietnēs vai pēc sludinājumiem sociālajiem tīklos.

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*