Sākums » Farmācija » Atbalsta Latvijas dalību kopīgos ES dalībvalstu zāļu un vakcīnu iepirkumos
Atbalsta Latvijas dalību kopīgos ES dalībvalstu zāļu un vakcīnu iepirkumos

Atbalsta Latvijas dalību kopīgos ES dalībvalstu zāļu un vakcīnu iepirkumos

Valdība 17. jūnijā atbalstīja Latvijas dalību kopīgos Eiropas Savienības (ES) valstu medicīnisko pretlīdzekļu iepirkumos, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Veselības ministrijas (VM) pārstāvji skaidro, ka pievienošanās “Medicīnisko pretlīdzekļu kopīgā iepirkuma nolīgumam” Latvijai dos iespēju nopietnu veselības apdraudējumu gadījumā iegādāties vakcīnas, antivirālos preparātus vai citus medicīniskos līdzekļus uz izdevīgākiem nosacījumiem, vienlaikus neuzliekot pienākumu uzreiz pēc nolīguma parakstīšanas sākt piedalīties iepirkumos. Tāpat nolīgums neierobežo valstis slēgt citus savstarpējus līgumus un neietekmē jau noslēgtos.

ES Padome jau 2010.gada septembrī uzsvēra nepieciešamību izveidot vienotu procedūru medicīnisko pretlīdzekļu, īpaši pandēmijas vakcīnu, iepirkumam, lai dalībvalstis varētu izmantot šādas vienotas iepirkšanas izdevīgumu, piemēram, izdevīgākas ražojuma cenas un elastīgus pasūtījuma nosacījumus. 2011.gada martā šo jautājumu atkal aktualizēja Eiropas Parlaments.

Tika uzsvērts, ka, ņemot vērā pasaules mērogā ierobežoto ražošanas jaudu attiecībā uz pandēmijas vakcīnām, šāda procedūra tiktu piemērota, lai skartajām dalībvalstīm nodrošinātu vienlīdzīgāku piekļuvi vakcīnām un lai tām saskaņā ar attiecīgo valstu vakcinācijas politiku palīdzētu labāk apmierināt iedzīvotāju vakcinācijas vajadzības.

VM norāda, ka nolīguma īstenošana Latvijai nerada papildu finansiālas saistības. Pievienošanos nolīgumam ir atbalstījušas arī Ārlietu, Finanšu un Tieslietu ministrija.

Lai nolīgums stātos spēkā, ES dalībvalstīm parakstīti nolīguma eksemplāri jānosūta Eiropas Komisijai, kurai tie jāparaksta no savas puses. Tāpat vismaz vienai trešdaļai valstu ir jāsniedz apliecinājums par to, ka ir izpildītas visas procedūras, lai nolīgumu varētu apstiprināt. Nolīgums stāsies spēkā 14 dienas pēc iepriekšminēto nosacījumu izpildes, informē LETA.

www.farmacija-mic.lv

LETA_logo

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.