Sākums » Farmācija » Atkāpjoties “Olainmed” valdes priekšsēdētājai un valdes loceklei, firmai iecelts jauns valdes loceklis

Atkāpjoties “Olainmed” valdes priekšsēdētājai un valdes loceklei, firmai iecelts jauns valdes loceklis

Izvērtējot situāciju SIA “Olainmed”, AS “Olainfarm” ir pieņēmusi lēmumu palielināt plānoto ieguldījumu apmēru līdz 300 tūkstošiem eiro, ziņo uzņēmuma “Olainfarm” pārstāvji. “Situācijas izpēte liecina, ka SIA “Olainmed” iepriekšējā valde, rīkojoties nesaimnieciski un nekompetenti, nav izpildījusi tai noteiktos uzdevumus un nav nodrošinājusi efektīvu saimnieciskās darbības un finanšu kontroles mehānismu, novedot uzņēmumu sarežģītā finanšu situācijā,” paziņojumā presei skaidro “Olainfarm”. Nespējot nodrošināt uzņēmuma sekmīgu darbību un AS “Olainfarm” saistību izpildi, valdes locekle Darja Cvetkova un valdes priekšsēdētāja Viktorija Zefirova-Tačinska atkāpās no amatiem uzņēmuma valdē.

Kā informē “Olainfarm”, lai operatīvi nodrošinātu uzņēmuma turpmāku darbību, AS “Olainfarm” īsā periodā lēma par jaunu valdes sastāvu, ievēlot SIA “Olainmed” valdē Jēkabu Zīli un saglabājot valdes locekļa amatu Jānim Klievēnam. AS “Olainfarm” plāno arī turpmāk veikt ieguldījumus uzņēmuma sniegto pakalpojumu klāsta un kvalitātes uzlabošanai, nesamazinot medicīnas darbinieku skaitu. Jau šobrīd ir sagatavots precīzs finansēšanas plāns, kas paredz lielāku ieguldījumu apmēru īsākā termiņā, nekā iepriekš plānots. Lai stabilizētu situāciju ilgtermiņā, tiek meklēti risinājumi uzņēmuma parāda sloga mazināšanai. Starp AS “Olainfarm” un Olaines novada domi ir izveidojusies veiksmīga sadarbība, lai nodrošinātu kvalitatīvus ārstniecības pakalpojumus visiem novada iedzīvotājiem, uzsver uzņēmums.

Tikmēr Zefīrova-Tačinska nacionālai informācijas aģentūrai LETA paudusi, ka nepiekrīt “Olainfarm” izplatītajai informācijai par viņas aiziešanas iemesliem. Viņa skaidrojusi, ka atkāpšanās bija vienīgā iespēja, kā pievērst mātes uzņēmuma uzmanību “Olainmed” finansēšanā.

Zefīrova-Tačinska pastāstījusi, ka “Olainmed” nupat pabeidzis rekonstrukcijas darbus, kuriem aizdevumu organizēja “Olainfarm”. Vienlaikus, pēc bijušās “Olainmed” vadītājas paustā, “Olainfarm” kavējies ar pēdējā maksājuma veikšanu, kā rezultātā viņa uzrakstīja atkāpšanās vēstuli, pamatojoties uz to, ka viņa nevar konstruktīvi strādāt abpusējas neuzticības dēļ. Augusta beigās gan maksājumu “Olainfarm” veicis.

Arī Cvetkova, kura atkāpās no valdes locekļa amata, norādījusi, ka “Olainfarm” sniegtā informācija par uzņēmuma vadības nesaimniecisku rīcību ir nepatiesa – jo visi uzņēmuma rādītāji pērn bijuši labāki nekā sākotnēji plānots, turklāt šāda tendence vērojama arī 2019.gada rādītājos.

Cvetkova paudusi, ka atkāpusies no amata pienākumu pildīšanas, jo viņai izteikti draudi saistībā ar atteikšanos parakstīt bez viņas piekrišanas sagatavotus papīrus par viņas kļūšanu par “Olainmed” valdes priekšsēdētāju. “Man draudēja, ka dokumentu neparakstīšanas gadījumā pret “Olainmed” valdi un personīgi mani iestāsies sankcijas par laicīgu izmaiņu neveikšanu komercreģistrā, kā arī tika piedāvāts lauzt manu darba līgumu,” sacīja Cvetkova, kura situāciju uzņēmumā raksturojusi kā sarežģītu, tostarp tāpēc, ka no “Olainfarm” puses neesot notikusi komunikācija par uzņēmuma tālāko attīstību un finansējuma piešķiršanu, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.