Sākums » Jaunākie raksti » Atklās kampaņu par sauļošanās radītajiem riskiem veselībai

Atklās kampaņu par sauļošanās radītajiem riskiem veselībai

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ceturtdien, 13.jūlijā, plkst.12 atklās kampaņu “Necepies! Izvēlies dzīvot!” par sauļošanas radītajiem riskiem veselībai.

Ādas audzēji ir viena no visizplatītākajām onkoloģiskajām slimībām Latvijā, bet sabiedrībā joprojām valda dažādi mīti par sauļošanās pozitīvo ietekmi uz veselību, tādēļ SPKC sāk sabiedrības informēšanas kampaņu “Necepies! Izvēlies dzīvot!”. Tās mērķis ir skaidrot sauļošanās radīto risku veselībai, skaidrot piesardzības pasākumus, uzturoties saulē, kā arī kliedēt mītus par sauļošanās kā veselību veicinoša paraduma nozīmi, piemēram, D vitamīna sintēzē.

Kampaņas atklāšanas pasākums, kā arī ekspertu diskusija “Latvijas iedzīvotāju sauļošanās paradumi – vai protam uzturēties saulē droši?” notiks Latvijas Mākslas akadēmijas pagalmā, Kalpaka bulvārī 13.

Lai labāk izprastu Latvijas iedzīvotāju sauļošanās paradumus un uzskatus par UV starojuma ietekmi uz veselību, SPKC jūnijā veica sabiedriskās domas aptauju. Ekspertu diskusijā tiks pārrunāti gan piesardzības pasākumi, uzturoties saulē, gan Latvijas iedzīvotāju sauļošanās paradumi, balstoties uz sabiedriskās domas aptaujas rezultātiem.

Diskusijā piedalīsies SPKC pārstāvis Mārtiņš Zvackis, dermatologs Raimonds Karls, “Madara Cosmetics” dibinātāja Lotte Tisenkopfa-Iltnere un biedrības “Soli priekšā melanomai” pārstāve Sondra Zaļupe.

Atklāšanas pasākuma tiešraidi būs iespējams arī vērot SPKC “Facebook” kontā un sabiedrisko mediju vienotajā ziņu portālā “lsm.lv”.

Avots: SPKC, LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*