Sākums » Ārzemēs » Atvērta tipa aptieku apgrozījums Igaunijā gada 2.ceturksnī palielinājies par 2,3%
Atvērta tipa aptieku apgrozījums Igaunijā gada 2.ceturksnī palielinājies par 2,3%

Atvērta tipa aptieku apgrozījums Igaunijā gada 2.ceturksnī palielinājies par 2,3%

Atvērta tipa aptieku apgrozījums Igaunijā 2017. gada otrajā ceturksnī palielinājies par 2,3%, salīdzinot ar attiecīgo laika periodu pērn, un sasniedzis 89 miljonus eiro, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Līdzīgi kā 2017. gada pirmajā ceturksnī apgrozījuma pieaugums bijis saistīts ar bezrecepšu medikamentu un citu preču apgrozījumu, kas attiecīgi palielinājās par 6,3 un 8,9 procentiem, kamēr recepšu zāļu apgrozījums samazinājies par 1,3 procentiem, paziņojusi Igaunijas Zāļu aģentūra.

Kompensējamo zāļu apgrozījums samazinājies par 1,6 procentiem, salīdzinājumā ar to pašu periodu pērn, bet pacientu piemaksātā daļa palielinājusies par 3,2 procentiem.

Trīs mēnešu laikā Igaunijas atvērta tipa aptiekas apstrādājušas 2,51 miljonu recepšu, kas ir par 1,3% vairāk nekā 2016. gada otrajā ceturksnī.

Slimnīcu aptieku apgrozījums saglabājies tādā pašā līmenī kā 2016. gada 2. ceturksnī, sasniedzot 26,3 miljonus eiro. 73% slimnīcu aptieku peļņas veidoja zāļu apgrozījums, bet 27% – citas preces. Salīdzinājumā ar 2016. gada otro ceturksni, zāļu apgrozījums palielinājies par 4,2 procentiem, bet citu preču apgrozījums samazinājies par 8,4 procentiem.

Veterināro aptieku apgrozījums saglabājies tādā pašā līmenī kā 2016. gada otrajā ceturksnī, sasniedzot 200 000 eiro. Zāļu apgrozījums samazinājies par 17%, bet pārējo preču apgrozījums, salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, palielinājās par 11%.

Šī gada otrajā ceturksnī Igaunijā darbojās 493 atvērta tipa aptiekas, 24 slimnīcu aptiekas un 4 veterinārās aptiekas, ziņo LETA.

 

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.