Sākums » E-veselība » Auditu rezultāti apliecina, ka e-veselības sistēma ir aizsargāta pret apdraudējumiem

Auditu rezultāti apliecina, ka e-veselības sistēma ir aizsargāta pret apdraudējumiem

E-veselības sistēmai ir veikti vairākkārtēji trešo pušu neatkarīgie drošības auditi. To rezultāti apliecina, ka sistēma ir aizsargāta pret drošības apdraudējumiem, vēstulē Saeimas Sociālo un darba lietu komisijai norādījis Veselības ministrijas (VM) valsts sekretārs Aivars Lapiņš.

Pašlaik Nacionālais veselības dienests (NVD) veic sagatavošanās darbus atkārtotu drošības testu veikšanai, ko plānots izpildīt šajā mēnesī un martā, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA. Drošības testu veikšanai tiks izmantoti dažādi NVD rīcībā esošie rīki, kā arī tiks veikti cita veida testi, skaidro ministrijā.

Nacionālās drošības starpinstitūciju komisijas janvāra sēdē tika atbalstīts VM priekšlikums noteikt arī e-veselības sistēmu par kritisko infrastruktūru, norāda Lapiņš. Pēc 16. janvārī notikušā kiberuzbrukuma e-veselības sistēmai NVD sadarbībā ar citām kompetentajām institūcijām ir veicis papildus pasākumus, lai sistēma būtu vēl vairāk aizsargāta no līdzīga rakstura uzbrukumiem nākotnē, pauž ministrijā.

“Papildus, lai identificētu nepamatotas personas datu apstrādes gadījumus, NVD nodrošina aizdomīgo darbību monitoringu E-veselības sistēmā. Sistēmā ir uzstādīta aizdomīgo darbību monitoringa programmatūra “E-Step Control”, kuru izmantojot var identificēt lietotāju netipiskos datu apstrādes gadījumus,” teikts vēstulē Saeimas atbildīgajai komisijai.

Attiecībā uz rosinājumu, lai dotu tiesības māsām un ārstu palīgiem izrakstīt receptes atbilstoši ārsta norādījumiem, VM šajā mēnesī ir paredzēta diskusija ar profesionālajām asociācijām par minēto jautājumu.

LETA vēstīja, ka plānots paplašināt personu loku, kas e-veselības sistēmā varēs piekļūt pacientu datiem, liecina izskatīšanai Valsts sekretāru sanāksmē virzītie attiecīgo noteikumu grozījumi.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*