Sākums » Farmācija » Augstākā tiesa skatīs strīdu par zāļu reklamēšanas ierobežojumu interpretēšanu
Augstākā tiesa skatīs strīdu par zāļu reklamēšanas ierobežojumu interpretēšanu

Augstākā tiesa skatīs strīdu par zāļu reklamēšanas ierobežojumu interpretēšanu

Augstākās tiesas (AT) Administratīvo lietu departaments šodien, 28. augustā, skatīs lietu, kurā risināms jautājums par to, kā pareizi interpretēt atsevišķas normas, kas nosaka ierobežojumus zāļu reklamēšanas kārtībai, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Skaidrojot lietas būtību, tiesas pārstāve Baiba Kataja norādījusi, ka Veselības inspekcija nolēma aizliegt pieteicējas, SIA “Euroaptieka”, reklāmu, kurā tika izziņota akcija – atlaide medikamentiem, ja tiks nopirktas trīs vai vairāk preces.

Veselības inspekcija norādījusi, ka šāda reklāma pārkāpj Ministru kabineta noteikumu normas, jo veicina zāļu iegādi, izmantojot iespēju saņemt aptiekas piedāvāto atlaidi, kā arī tiek piedāvāta dāvana – atlaide citiem medikamentiem – par zāļu iegādi.

Administratīvā apgabaltiesa Veselības inspekcijas lēmumu atzina par pamatotu. Savukārt pieteicēja kasācijas sūdzībā argumentējusi, ka, ievērojot konkrētās Ministru kabineta noteikumu normās paredzētie ierobežojumi uz pieteicējas reklāmu neattiecās, jo tā iekļāva aptiekas informāciju par zāļu cenu samazinājumu un nesaturēja konkrētu zāļu reklāmu. Pieteicēja arī nepiekrīt, ka atlaide būtu uzskatāma par dāvanu, ziņo LETA.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.